Akıllı Telefon Test Uygulamaları

Akıllı Telefon Test Uygulamaları


Akıllı telefon piyasası hergün kendini yeniliyor ve bu hıza yetişmek artık çok zor gibi görünüyor. Android mi ? ios mu ? LG mi ? Samsung mu ? gibi sorular her geçen gün daha’da artıyor ve buna net cevap vermek’te gerçekten zorlaşıyor. Telefon modelleri değiştikçe daha farklı özellikler , yazılım güncellemeleri ve donanım değişikliği ile kullanıcıların kafası giderek karışmış durumda. Bu sorulara cevap veremeyeceğiz tabiki, fakat sizler için telefonlarınızı test edebileceğiniz başarılı uygulamaları sunmaya çalışacağız.

Telefonunuzun hızını , donanım parçalarını ve birçok özelliğini test edebileceğiniz , en iyi uygulamaları sizler için bir araya getirdik. Bu uygulamaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Vellamo Mobile Benchmark

Qualcomm tarafından yayınlanan Vellamo Mobile Benchmark, Android telefonlarınızda sonuçlarına güvenebileceğiniz başarılı bir uygulama. Uygulama ile, web performansı , işlemci hızı , grafik işlemcisi gibi donanımlarınızı zorlayarak test edebilirsiniz. Telefonunuzun kaç puan aldığını görebilirsiniz. Bu testler sayesinde telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz.

 

3DMark

Bilgisayarlarınızdan hatırlayacağınız 3DMark , grafik testi üzerine yoğunlaşmış bir test uygulaması. Cihazlarınızda yüksek efektler barındıran görüntüler ile test ediyor. Efektler arasında sis efekti, partikül efektleri ve gelişmiş fizik motorlarının sergilediği tepkiler yer alıyor.

Test sonuçlarını grafiksel olarak açıklayıcı bir şekilde sunuyor. Özellikle telefonlarında oyun oynayan ve oyun performansına önem veren kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir uygulama. Aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

AnTuTu Benchmark

iPhone ve android cihazlarınızda kullanabileceğiniz Antutu Benchmark, cihazlarınızın sınırlarını zorlayabileceğiniz ve hızını test edebileceğiniz başarılı uygulamalardan biri. Kullanımı diğer uygulamalara göre daha kolay olan bu uygulamayı, tek tıkla kullanabilirsiniz. bellek gücü, grafik işleme , işlemci günü gibi testleri yapabilirsiniz. Basit arayüzü olan bu uygulamayı tavsiye ediyoruz.

 

 

Test yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Test uygulamasını çalıştırmadan önce telefonunuzda çalışan bütün uygulamaları kapatmalısınız. Test sırasında bataryanızın dolu olduğundan emin olun. Düzenli olarak bu testleri yaparak daha net sonuçlar alabilirsiniz. Bu sonuçları diğer telefonlarla karşılaştırabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan