Afyon En iyi Web Tasarım Firması / Ajansı

Afyon En iyi Web Tasarım Firması / Ajansı

Afyon Web Tasarım olarak, bir web sitesi için Web tasarım anlaşması yaptığımızda, ilk adımımız her zaman site içi optimizasyon olur. Hatasız, günümüzün standartlarına uygun, güncel Web tasarım kurallarına göre web sitesindeki eksikleri ve hataların giderilmesi adına bir rapor hazırlarız. Şöyle ki bir yazılım ekibiniz yoksa ve web siteniz açık kaynak kodlu ise bu güncellemeler tarafımızdan da gerçekleştirilir ve sonuç raporlanır…

Sayfa içi arama optimizasyon, son derece tecrübeli olduğumuz ve çok da severek yaptığımız ilk adımımızdır. Elbette bazı projelerde, tüm raporladığımız eksikler ve hataların giderilmesi çok kolay olmasa da, raporumuzda belirtmiş olduğumuz maddelerin önem sırasına göre giderilmesi konusunda destek oluruz.

Sayfa için optimizasyon tamamlandıktan sonra 2. adımımız sitenin backlink profilini incelemektir. Siteniz henüz birkaç aylık ise backlink profiliniz yüzde 99 temizdir.

Afyon Tasarım Firmaları

Fakat daha önce bir Afyon Web tasarım firmaları ile çalışma yapılmış ya da kendi bünyenizde bir backlink çalışması gerçekleştirmişseniz eğer, link profiliniz kuvvetle muhtemel sağlıksızdır.

Backlink profilinizi ve anchor text (link alınan anahtar kelimeler) yoğunluğunuzu ölçmek adına, tüm dünyada çokça popüler olan Ahrefs, MajesticWeb tasarım ve Open Site Explorer gibi profesyonel araçların yanı sıra Google Webmaster Tools’u kullanılabilir.

Sitenize gelen link bağlantıları, teker teker inceler, bağlantıların veriliş şekline, anahtar kelimelere, bağlantı veren sitelere ve aldığınız backlink sayılarına göre listeler, iyi kötü işaretlemesi gerçekleştiririz.

Kalitesiz backlinklerin, neden kalitesiz olduğunu, kalite olanların da neden kaliteli olduğunu belirtip, kalitesiz backlinkleri temizleyebilmek adına Link Reddetme Aracı’nı kullanırız. Bu işlemi düzenli olarak her ay tekrar tekrar yapılır.

Başarılı Afyon Web Ajansı

Afyon Web tasarım’da başarılı olmanın bir yolu da rakipleri doğru analiz edebilmekten geçer. Tabi bunun için öncelikle rakibi de doğru belirlemek gerekir.

Öncelikle bilinmelidir ki, arama sonuçlarında üst sıralarda olan her web sitesi rakip olarak ciddiye alınmamalıdır.
Bunun sebebi, ne yazık ki son derece agresif ve illegal yollar izlenerek web sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkarılabilmesidir.

Doğru rakip, uzun süredir başarılı işler çıkaran, tasarımı, altyapısı ve içeriği ile kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği web sitelerden oluşur. Rakibi belirledikten sonraki aşama ise, rakibin doğru yaptığı ya da yanlış yaptığı işleri anlamak ve bunun üzerine nasıl fark yaratılacağının belirlenmesidir.

Pazar Araştırması Afyon Web Tasarım olarak biz, web sitenizin gücüne ve olgunluk durumuna uygun, en üst düzey başarı ve kazanç sağlayacağınız anahtar kelimeleri tespit eder ve size raporlarız.

Genel olarak internet dünyası hakkında yeterli tecrübeniz yoksa ve arama motoru optimizasyonu ile ilk kez tanışıyorsanız, tek kelimelik anahtar kelimeler sizi cezbedecektir.

Şunlar bilinmelidir ki; satış yaptıran, ziyaretçi getiren anahtar kelimeler genel olarak 2 kelime ve 2 kelime üstü uzunluktadır.

Elbette tek kelimeden oluşan anahtar kelimeler için de çalışma gerçekleştirmek mantıklıdır, fakat yeni açılmış içerik açısından zayıf, henüz olgunlaşmamış bir web sitesine milyonluk arama hacimleri olan, rekabeti yüksek anahtar kelimeler için çalışma gerçekleştirmek ve bu konuda kısa vadeli hedefler koymak sadece zaman kaybıdır.

Bir web sitesi için içerik her şeydir!. Arama motorları algoritmaları her ne kadar sürekli değişse ve gelişse de, arama motorlarının içeriğe verdiği önem hiçbir zaman eksilmemiştir. Zengin, özgün, güncel içeriğe sahip web siteleri her zaman başarılı olurlar.

Web Tasarımda Kullanıcı Dostu İçerik

Eğer editöryal ekibiniz varsa, nasıl kullanıcı dostu içerik oluşturacağınız konusunda sizi yönlendirir, eğer bu konuda bir ekibiniz yoksa bizzat kendi sistemimiz ile size içerik geliştirme hizmeti sağlarız.

Web tasarım çalışmalarının etkisi anlık olarak sitenize yansımaz, Web tasarım uzun vadeli bir iştir. Yapılan tüm değişikliklerin, anlık olarak raporlanması da işte bu yüzden çok önemlidir.

Afyon Web Tasarım, bir web sitesi için yaptığı tüm çalışmaları anlık olarak raporlar, bu raporlamayı da sizi rahatsız edecek şekilde gerçekleştirmez, web sitesine özel, iki tarafın da istediği an erişebildiği bir panel aracılığıyla gerçekleştirir.

Bu şekilde Web tasarım için ödediğiniz ücretin, hem hangi kanallara aktarıldığını, çalışma düzenini, sitenin yükseliş performansını, sağlık sorunlarını anlık olarak da görmüş olursunuz.

Web tasarım Hizmetleri alacağınız şirketin gösterebileceği gerçek referansları olmalı, şeffaf olmalı, düzenli raporlama hizmeti sunmalıdır. Özellikle tecrübe sahibi bir firma tarafından yapılmalıdır ki siz işiniz büyüyecek diye beklerken işler kötüye gitmesin. Çünkü hatalı Web tasarım uygulamalarının sonucu felaketle sonuçlanmaktadır.

Afyon’da Web tasarım hizmeti alacağınız firmaya soracağınız belli başlı sorular vardır, bunlar:

  • Referans gösterebilir misiniz?
  • Bu hizmetin ücretlendirmesini ne şekilde yapıyorsunuz ? (Web tasarım Fiyatları)
  • Ne tür yöntemler kullanıyorsunuz??
  • İllegal yöntemler hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Editör takımınız var mı?
  • Günlük/haftalık raporlama imkanınız var mıdır?
  • Kaç ay içerisinde etkisini görebiliriz?

Aldığınız cevaplar mantıklı ve olumlu ise herhangi bir problem yoktur.

Web Tasarım Afyonda Kaliteli Hizmet

Afyon Web tasarım Hizmetlerinde , aynı anda sektörünüzle alakalı anahtar kelime çalışması da istemelisiniz, bir Web tasarım uzmanı o sektörde iş getiren, yani direkt müşteriler tarafından aranan kelimeleri bilir ve sizi o kelimeye yönlendirebilir.

Boşu boşuna arama hacimleri şişkin kelimelerde yükselmeye çalışıp sizi yormaz ve zamanınızı çalmaz. Zaten bir ticari siteye Web tasarım çalışması yaparken öncelik müşterilerin ne şekilde arama yaptığını tespit etmektir.

Müşteri aramalarının tespiti, özellikle e-ticaret siteleri için, satışın anahtarıdır. Yurt dışındaki bir çok Web tasarım firmaları popüler anahtar kelimeler yerine Long Tail Keywords çalışmaları yaparlar ki bu aramalar tamamen müşteri aramalarını kapsar.

Aslında işin özü de şudur; Üç beş kelimelik arama sorgularının toplamı, tek kelimelik popüler sorgulamalara hemen hemen eşittir, durum böyle olunca da birkaç kelime grubuna çalışmak, tek kelimeye çalışmaktan başlangıç için daha mantıklı olur, çünkü kısa sürede başarı gelir ve satışlar başlar, sonrasında popüler kelimelere çalışmak, zaten para kazandığınız için problem olamaz, zaman kazanmış olabilirsiniz…

Yorum Yap
0 Yorum yapan