Adsense Benzeri – Alternatifi Reklam Servisleri

Adsense Benzeri – Alternatifi Reklam Servisleri


Adsense benzeri – alternatifi en iyi reklam servislerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Website yayıncıları için reklam servisleri oldukça önemlidir. Ürettiğiniz içeriklerden, metin ve görüntülü reklamları kullanarak para kazanmak için , sizi reklamverenler ile buluşturacak kaliteli bir reklam servisi ile çalışmamız gerekiyor.

Konu, reklam servisler olduğu zaman bu konuda tartışmasız en iyi servis Google Adsense’dir. Adsense hesabı alamayan ve reklam politikalarına uyum problemi yaşayan kullanıcılar aşağıdaki reklam servislerini deneyebilir. Reklam çeşitleri , firmalara göre değişiklik gösterebilir. Gün geçtikçe oldukça farklı reklam birimleri ortaya çıkmaktadır.

Adhood

Adhood, günümüz dijital reklamverenleri ve yayıncılarının taleplerini karşılayan hizmet ve ürünler sunan teknoloji tabanlı İnternet hizmetleri şirketi olan TURKTICARET.Net’in parçasıdır. İstanbul’da merkezi, Bursa’da ofisi bulunan şirket, Türkiye’de en kaliteli hizmet veren firmalardan biri diyebiliriz ancak gösterim başına verilen ücretler pek tatmin edici değildir.

BuySellAds

Dünya çapında oldukça büyük bir reklam firmasıdır. Aylık en az 50 bin tekil ziyaretçi sayısına sahip sitelerin başvurularını kabul etmekteler. Tıklama üzerinden fiyatlandırma ve gösterim üzerinden fiyatlandırma türleri vardır. Birçok farklı reklam birimlerini sitenize göre özelleştirebileceğiniz oldukça başarılı bir reklam servisidir.

Başvurudan önce reklam kategorileri ve politikaları dikkatlice incelemenizi öneririz. Kaliteli siteler için hesap sahibi olmak zor olmayacaktır.

Adversal

Pop-Under reklamcılık alanında uzmanlaşmış bir reklam networküdür. Ancak tık başı ve gösterim bazlı reklam reklamlarda da Adsense’e en iyi alternatif reklam networklerinden birisidir. Başlıca kurallar: Sitenizin en az aylık 50 bin sayfa gösterimi yapabilmesi, Virüs, . malware vb. yazılımların sitenizde yer almaması, Sitenizde illegal içerik olmaması, Site içeriğinin ingilizce olması şansınızı daha da arttıracaktır.

AdMatic

Yakın zamanda yayın hayatına başlayan AdMatic, kısa zamanda oldukça ilerleyerek, yayıncılar için iyi bir gelir kaynağı sağlamaya başladı. Admatic hesap sahibi olabilmeniz için, minimum 1.000 tekil ziyaretçi sayısına ve kaliteli bir içeriğe sahip olmanız gerekmektedir.

Başvurular oldukça kısa sürede değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır. Yayıncılar için iyi bir alternatif olabilir.

Yandex Advertising Network

Yandex, her alanda olduğu gibi reklam alanında’da Google’a rakip olmaya çalışıyor. Bu alanda işin henüz başında olmasına rağmen ciddi atılımlar yapıyor. Reklam alabilmek için 5K’nın üzerinde hite sahip olmanız gerekiyor.

Ücretlendirmeler , TıklamaTıklama başına maliyet , CTR (tıklanabilirlik, İng. Click-Through Rate) şekilde gruplandırılıyor.  Kullanıcılardan gelen bildirimlere göre , Türkçe destek konusunda biraz zayıf kalıyorlar fakat ilerleyen zamanlarda daha da iyi olacağını düşünüyoruz. Denemenizi öneririz.

MediaNet

Yahoo ve Microsoft tarafından desteklenen oldukça populer bir reklam servisidir. Yahoo Bing Network, arama sonuçları ve çerezler bağlantısı ile bağlamsal reklamları yerleştiriyor. Yahoo Media.net’e, Media.net de site sahibine ödeme yapıyor.

Sistem oldukça yüksek gelirler vadediyor fakat Türkçe içerikler için kabul edilme şartları biraz zor.

Adcash

Adcash genellikle oyun sitelerinde karşılaşabileceğiniz bir servistir. Ödeme alabilmek için 100£ ödeme eşiğini geçmeniz gerekiyor.  Reklam ücretlendirmeleri Tıklama başı, gösterim başı veya aksiyon başı olmak üzere 3 farklı şekilde yapılıyor.

Ödemeler zamanında ve sorunsuz olarak yapılıyor. İyi bir alternatif olabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan