Ads By AdBlocker Reklam Virüsü Temizleme

Ads By AdBlocker Reklam Virüsü Temizleme


Tarayıcılarda son zamanlarda yeni bir virüs ortaya çıktı. Zararlı eklentiler veya ücretsiz yazılımlar ile birlikte tarayıcılarınızı bulaşan bu virüsü temizlemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Virüs girdiğiniz sitelerden bağımsız olarak reklamlar sunmaktadır. “Ads By Adblocker manger” şeklinde bir title ile farklı reklamlar görünmektedir. Genellikle chrome tarayıcılarda karşılaştığımız bu virüsü temizlemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Mozilla, İnternet Explorer tarayıcılarınızda aynı işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle AdBlock eklentisini tarayıcınızdan kaldırınız veya etkin tikini kaldırarak tekrar deneyiniz.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİR

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Chrome Nasıl Sıfırlanır

  1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü   tıklayın.
  2. Ayarlar‘ı seçin.
  3. Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın ve “Tarayıcı ayarlarını sıfırlama” bölümünü bulun.
  4. Tarayıcı ayarlarını sıfırla‘yı tıklayın.
  5. Görüntülenen iletişim kutusunda Sıfırla‘yı tıklayın. Not: “Mevcut ayarlarınızı bildirerek Google Chrome’u daha iyi hale getirmemize yardımcı olun” onay kutusu seçildiğinde, Chrome ayarlarınız anonim olarak Google’a gönderilir. Bu ayarları bildirmeniz trendleri analiz etmemize ve gelecekte istenmeyen ayar değişikliklerini önleyecek çalışmalar yapabilmemize olanak sağlar.

Tarayıcınızı sıfırladıktan sonra hala virüsten kurtulamadıysanız Sistem geri yükleme yaparak virüsten kurtulabilirsiniz. Ayrıca Program ekle/kaldır menüsüne kaynağını bilmediğiniz programları listeden kaldırınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan