Adil Kullanım Kotası Kalkıyor mu ?

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor mu ?


Ülkemizde, bildiğiniz gibi servis sağlayıcıların sunduğu “Adil kullanım kotası“, belirli bir veri kullanım sınırını aştıktan sonra , internet hızınızı 3 Mbps olarak düşürüyor.

BTK’nın yayınlamış olduğu 50 sayfalık 2016 yılına air raporunda, adil kullanım konusunda değişiklikler yapılacağı öngörülmüştü. BTK’nın raporuna ulaşmak için resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Düzenlemeden sonra kotayı geçtikten sonraki hız mı arttırılacak yoksa , adil kullanım kotası mı arttırılacak bu bilgi henüz bilinmiyor. Bu düzenleme hakkında henüz net bilgiler gelmedi fakat şuan farkettiğimiz bir bilgiyi sizle paylaşmak istiyoruz.

Aşağıda mailde gördüğünüz gibi 21.02.2016 tarihinde paket GB’ını aşan bir bilgilendirme maili görüyoruz.

Evde / İşyerimde İnternet Hattınıza ait internet paketinizin GB’ını (AKN) aşmış olmanız sebebiyle içinde bulunduğumuz ayın kalan günlerindeki internet bağlantı hızınız yavaşlatılmıştır.

Önümüzdeki ay itibariyle internetinizi tekrar mevcut paketinizin hızı ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

Kullanıma bağlı olarak hızınızın düşmesini istemiyorsanız hemen daha yüksek GB’a sahip paketlerimize geçin ve internette hız kesmeyin.

Normalde internet hızımız 3 Mbps olarak belirlenmesi gerekirken.

27.02.2016 tarihinde yapılan testte hızın hala 7 Mbps‘in üstünde olduğunu görebiliyoruz.

Şubat ayından itibaren birçok kullanıcı bu tablo ile karşılaşmakta. Şimdilik kullanıcılar’ın şikayetlerini azaltmak için mi yoksa devamlı olarak böyle bir uygulama mı olacak bilmiyoruz ama sonuç olarak birşeylerin iyileştirileceği kesin gibi görünüyor.

Sizlerde bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan