4 Kasım Twitter, Whatsapp, ve Facebook Neden Girilmiyor

4 Kasım Twitter, Whatsapp, ve Facebook Neden Girilmiyor


Türkiye’de 4 Kasım 2016, sabah saatlerinden itibaren Whatsapp, Twitter, Google+, Facebook gibi birçok sosyal medya ve haberleşme platformunda erişim sorunu yaşıyoruz. Bu konuda yetkili kişilerden ilgili açıklamalar yapıldı ve sebebinin güvenlik amaçlı bir erişim yasaklaması olduğu ortaya çıktı.

Facebook ve Twitter’da yaşanan bağlantı sorununun ardından internet erişimi tamamen yavaşladı. Peki Whatsapp’ta neden mesajlar gitmiyor? Facebook ve Twitter’da neden bağlantı yavaş? İlk ve net açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi: Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner. Sabah saatlerinde meydana gelen Whatsapp, Twitter ve Facebook’taki erişim sorunu ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklama geldi;

Yıldırım yaptığı açıklamada ‘Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner’ dedi. Vatandaşlar sabah saatlerinden beri Whatsaap ve Facebook Twitter’a erişim sıkıntı yaşıyor. Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmuyor. Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp’tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de ciddi sıkıntılar yaşanıyor. HDP millet vekillerine operasyon İnternet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP’li milletvekillerine yönelik operasyonlarla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Dileriz bu önlemler gerekli amacına ulaşıyordur. Sosyal medyaya erişim ülkemizdeki hiçbir candan kıymetli değildir. Erişim için internet ayarlarınızı değiştirmemenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan