3G Ayarları Nasıl Yapılır

3G Ayarları Nasıl Yapılır


Son zamanlarda android ve iphone kullanıcılarından 3g ayarları hakkında sorular almaktayız. Telefonlarınızda 3G özelliğini nasıl aktif edeceğinizi resim olarak paylaşacağız. Özelliği açmak için öncelikle 3g destekli sim kartına sahip olmanız gerekmektedir. Sim kartınızı Türkcell , vodafone veya avea bayilerinden temin edebilirsiniz. özelliği açmak telefon marka ve modeline göre farklılık gösterebilir. Özelliği en kolay şekilde açmak için operatörlerin ayarlar servisini kullanabiliriz.

Operatorler’in ayarlarını kullanmak için göndermiş olduğunuz mesajlar tamamen ücretsizdir.

Türkcell 3G açma

  • Türkcell hattınızda 3g ayarlarını yapmak için 3G yazıp “2222” ye gönderebilirsiniz.

Vodafone 3G açma

  • Vodafone için 3G yazarak “3636” mesaj servisini kullanabilirsiniz.

Avea 3G açma

  • Avea 3G abonesi olmak için 3G yazıp “5555“e gönderebilirsiniz.

Android 3G ayarları

Android telefonlarında genel olarak kablosuz ve ağlar menüsünde “Mobil ağlar” ayarlarına girerek 3g’yi açabilirsiniz. Samsung, htc ve lg makar telefonlarda mobil ağlar menüsünü bulabilirsiniz. Bazı telefonlarda menüler farklılık gösterebilir.

iPhone 3g ayarları

iPhone telefonlarda ayarlar menüsünün altında hücresel seçeneğini kullanarak menüye giriş yapabilirsiniz. 3G seçeneğini sağa kaydırarak açabilirsiniz.

Özelliği açtığınız zaman “H” simgesi görünmesi gerekmektedir. İnternet bağlantısı kurduğunuz zaman “E” simgesi varsa hala Edge üzerinden bağlanıyorsunuz demektir. Telefonda özelliği açmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız bağlı bulunduğunuz operatörden destek alabilirsiniz. Kullandığınız telefon modelini yorum olarak bizlere iletirseniz, model için resimli anlatım sunabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan