2020’de Instagram keşfet’e nasıl çıkılır ?

2020’de Instagram keşfet’e nasıl çıkılır ?


Instagram’da markalar ve kullanıcılar için, “Keşfet” sayfasına çıkmanızı sağlayacak bir kılavuz yayınlayacağız. Bildiğiniz gibi instagram’da keşfet alanına çıkmak tamamen ücretsizdir ve büyük işletme ya da kişiler için çok büyük bir reklam şansıdır. Instagram keşfetme sayfası, farkındalık ve dönüşümler için Instagram reklamlarından daha etkili olabilir. Sonuçta, kitle, sayfadaki içerikle yakından ilgilidir. Keşfet sayfasının Instagram’daki en iyi markalar, blogcular ve güzel kişiler için ayrıldığını düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil. Instagram, kitlelere her zaman geniş bir içerik sunmak ister ve sizde bu alanda her zaman öne çıkabilirsiniz. Instagram Keşfet sayfasının nasıl çalıştığına ve içeriğinizin öne çıkma şansını artırmak için neler yapabileceğinize göz atalım.

1. Instagram keşfet nedir ve nasıl çalışır?

Instagram keşfet, Instagram’ın arama bölümünde karşınıza çıkan popüler fotoğraf ve video içerikleridir. Genel kullanıcı katılımı ve Instagram ekipleri tarafından değerlendirilen en iyi performans gösteren içeriğin bir koleksiyonu diyebiliriz.

2. Instagram’da neden öne çıkmak istiyorsunuz ?

Instagram keşfet alanı kullanıcılar için takip edecek hesaplar ve içerikler keşfetmeleri için oldukça güzel bir alandır. Sayfanın arkasındaki algoritma, kullanıcı ve markalar için güçlü bir ağ oluşturmanın bir parçasıdır.

Yayınınızla etkileşime geçtiklerinde Instagram, bu yayını arkadaşlarının ve takipçilerinin önüne koyacaktır. Sonuç olarak, bu tür bir hedeflemeyi yeniden oluşturamazsınız. Yukarıda söylediğim gibi, Keşfedin sayfası her kullanıcı için özelleştirilmiş, gerçek zamanlı iyileştirme sunar. İçeriğiniz bir kullanıcıya Araştır sayfasından gösteriliyorsa, bu, etkinliğinin Instagram’ı içeriğinizle ilgileneceğini işaret ettiği anlamına gelir.

Keşfet sayfasındaki içerik, marka bilinirliği ve gösterimi için yeni araçlar anlamına gelir. İdeal olarak, kullanıcılar daha fazla bilgi edinmek ve öğrenmek için yayınınızı tıklar, daha heyecan verici içerik için hesabınızı takip eder ve sonuçta – doğru içeriği gönderirseniz – takipçilerden müşterilere dönüşür. Sonuç olarak, Instagram Keşfet sayfasından içerik elde etmek, dönüşümleri artırmanıza ve satış yapmanıza yardımcı olabilir.

3. Instagram keşfet sayfasına nasıl çıkılır ?

İçeriğinizi Instagram Keşfet sayfasında öne çıkarmak, uzakta bir dağın zirvesini görmek gibi ama yine de uzun bir tırmanış olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Instagram algoritmasında çok fazla sinyal var ve bunların çoğu bilmiyoruz. Ancak bu iyi bir şey olarak düşünülmelidir, çünkü Instagram’ın algoritması sayesinde sadece gerçekten kaliteli içerik iyi performans gösterir. Instagram’da her şey yayınladığınızda, hedefiniz değer sağlamak, katılımı teşvik etmek ve kitlenizle bağlantı kurmak olmalıdır. Aşağıdaki stratejiler, Instagram Keşfetme sayfasına ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz ekstra desteği sağlar.

Kitlenizin sevdiği harika içerik yayınlayın

Bu birinci faktör değil fakat etkileşimin çok etkili bir faktör olduğunu düşünürsek, içeriklerde bu oranda etkili oluyor. Bunu görmek için keşfet sayfasına girin ve bir içeriğin ne kadar beğeni ve yorum aldığına dikkatli bakın. Muhtemelen yüzlerce veya binlerce değil mi? Şimdi, bunun seni korkutmasına izin verme. Ancak, Keşfedin sayfasına yalnızca gerçekten ilgi çekici , değerli ve ilginç içeriklerin eklendiğini unutmayın. Instagram bunu böyle tasarladı.

En uygun zamanlarda yayınlayın

Şimdi zamanlamayı tartışalım. Bazı harika içerikler oluşturdunuz, ancak ne zaman gönderiyorsunuz? Göndermek için en iyi zaman , hedef kitlenizin en aktif olduğu zamandır . Bu, yayınınızın hemen görünmesini sağlar. Bu zamanlamanın anlaşılmasına yardımcı olmak için Instagram Analytics sayfanıza bir göz atın. Kitlenizin ne zaman ve ne sıklıkta aktif olduğunu göstermelidir. Kitlenizin nasıl tepki verdiğini görmek için resimlerinizi bu süre zarfında yayınlayın.

Etiket ve etiket

Instagram üzerinde etiketleme, yayınınızı orman yangını gibi yaymanın kesin bir yoludur. Gönderdiğiniz her resim veya video için, bu yayının parçası olan takipçileri, markaları, işletmeleri ve yerleri etiketlediğinizden emin olun.

Etkileşim kurun ve etkileşim isteyin

Instagram’da takipçilerinizle ve kitlenizle otantik bir şekilde etkileşime girerseniz, sizinle etkileşime girme olasılığı daha yüksektir. Ve katılım, Keşfet sayfasındaki içeriğin açılışının anahtarıdır. Yeni bir markaysanız, sabırlı olun, ancak tutarlı olun. Her gün Instagram’a katılın ve kitlenizi beğenin, yorum yapın ve onlarla etkileşime geçin.

Instagram hakkında diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz. Konu hakkında fikirlerinizi, yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan