Sosyal Medya,

YouTube Video Nasıl İndirilir?

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 YouTube Nedir?

  • 1.1 YouTube Video İndirme Yöntemleri

   • 1.1.1 Programsız YouTube Video İndirme
   • 1.1.2 Program Aracılığıyla YouTube Video İndirme
   • 1.1.3 İnternet Siteleri Üzerinden Youtube Videoları İndirme
   • 1.1.4 Uygulama ya da Program Üzerinden Video İndirme

    • 1.1.4.1 Youtube Video İndirme Yaparken Bilinmesi Gereken Hususlar

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 4 Dakika

Temel olarak video yükleme ve izleme amaçlı kurulmuş oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip YouTube ile hemen her videoya erişim sağlamanın mümkün olması bu siteyi oldukça cazip kılıyor. YouTube video indirme yöntemleri de bu kullanılış sıklığı kadar oldukça yaygın ihtiyaç duyulan özelliklerden. YouTube’dan video indirmek için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir program vasıtasıyla yahut programsız, direk web tarayıcınız üzerinden YouTube’daki videoları indirebilirsiniz. İsterseniz video sürelerini değiştirebilir, videoların sadece seslerini de indirebilirsiniz. Bu gibi birçok isteğinize yanıt veren seçenek mevcut. Öncelikle YouTube hakkında genel bilgi sahibi olalım ardından da YouTube video indirme yöntemlerini sırayla inceleyelim.

YouTube Nedir?

YouTube bir sosyal paylaşım platformudur. Burada paylaşım şekli videolardır. Kişiler kendilerine YouTube’da bir hesap açarak kanal sahibi olabilir ve kendi kanallarında videolar paylaşabilirler. Bir diğer açıdan kişiler paylaşılan bu çeşitli videoları izleyebilirler, beğeni durumlarını belirtebilir ve isterlerse yorumda bulunabilirler. Kişilerin YouTube kanallarına abone olmak da mümkün. Bu sistem ile ilerleyen YouTube oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu sebeple özellikle son zamanlarda YouTube ile video paylaşımlarını meslek haline getiren insanlar mevcut. Bu geniş kullanıcı kitlesi içerikte çeşitliliğin artmasını sağlayan bir özelliktir.

YouTube Video İndirme Yöntemleri

YouTube’da video izleyebilmek için internet erişimine sahip olmanız en temel şarttır. YouTube Go gibi bir program ile sadece telefonunuz üzerinden internetsiz video izleme imkânınız olsa da bu da düşük çözünürlük ve sadece telefon üzerinde kullanılabilirlik gibi çeşitli kısıtlamaları olduğu için çok tercih edilmeyen bir seçenek. İnternet erişiminiz olmadığı zamanlarda da video izlemek isteyenler adına da YouTube video indirme yöntemleri oldukça kullanışlıdır. Videoları indirmeniz ile reklamsız bir şekilde videoları izleme avantajına sahip olabilirsiniz. Youtube ile video indirmek istiyorsanız bunu çeşitli programlar sayesinde ya da program olmadan yani web tarayıcınız ile başarabilirsiniz. Her iki yöntem ile YouTube video indirme size yüksek çözünürlüklü videolar indirme hizmeti sunuyor. Her iki YouTube video indirme yöntemini de sırayla inceleyelim.

Programsız YouTube Video İndirme

Herhangi bir program indirmeden web tarayıcınız üzerinden YouTube’dan video indirmenizi sağlayan çeşitli siteler mevcut. Genel mantığı indirmek istediğiniz videonun URL sini yapıştırıp indirme işlemini gerçekleştirmeniz şeklindedir. Bu indirme işlemini gerçekleştirmeniz adına birçok site mevcuttur. Size seçenek olması amacıyla birkaç tanesini sıralayalım:

 1. ClipConverter.cc
 2. KeepVid
 3. FastestTube

Program Aracılığıyla YouTube Video İndirme

Web tarayıcısı üzerinden video indirmek yerine program ile videoları indirmek daha kısa sürede videoları indirmenizi sağlayabilmektedir. Bu sebeple bilgisayarınıza indirdiğiniz bir program ile YouTube’dan video indirmek isteyebilirsiniz. Bu programların bir diğer avantajı tek seferde birden fazla video indirmenizi de sağlamasıdır. Programlar birbirinden farklı yöntemler ile video indirme işlemi gerçekleştirseler de temel olarak hepsinin kullanımı oldukça kolay ve basit. Program içerisinde sizi yönlendirmeleriyle zorluk çekmeden kısa sürede birçok video indirmeniz mümkün. Bazı programlar indirmek istediğiniz videonun sadece sesini indirmenizi hatta canlı yayınları bile indirmenizi sağlayacak seçenekleri içerisinde barındırıyor.

Örnek vermek istersek birkaç YouTube video indirme programını şöyle sıralayabiliriz.

 1. 4K Video Downloader
 2. WinX YouTube Downloader
 3. aTube Catcher
 4. Any Video Converter Free
 5. Free YouTube Download
 6. Freemake Video Downloader
 7. DLNow Video Downloader

Youtube video indirme seçenekleri YouTube’un oldukça sevilen ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasının bir sonucu olarak büyük çeşitliliğe sahip bir alandır. İstekleriniz doğrultusunda bir program indirmeden web tarayıcınız üzerinden bu videoları indirebileceğiniz gibi çeşitli programlar vasıtasıyla da YouTube’dan video indirebilirsiniz. Size kullanımı kolay ve birçok ekstra seçenekle tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek birkaç tane program ismi de paylaştım. İnternet bağlantınız olmadan da yüksek çözünürlükte videolar izlemek istiyorsanız bu seçeneklerden de faydalanarak YouTube’dan video indirebilir ve istediğiniz zaman diliminde internet erişimine ihtiyaç duymadan videolarınızı izleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli programlar yahut sitelerden video indirirken isterseniz videoların sadece seslerini de indirebilir yahut video sürelerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Instagram Twitter Youtube Beğeni Hilesi Zararlı Mı?

YouTube video nasıl indirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonun geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Youtube’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Youtube abone satın alma ve Youtube görüntülenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternet Siteleri Üzerinden Youtube Videoları İndirme

Youtube videolarını indirmek için kullanılacak olan yöntemlerden ilki internet siteleridir. Bazı internet siteleri sadece bu amaç için kurulmuş olup insanlara hizmet vermektedir. Bu sitelerin çalışma mantıkları son derece kolaydır. Youtube üzerinden video izledikten sonra indirilmeye karar verilen videonun linkinin kopyalanarak bu sitelerdeki ilgili bölümlere yapıştırılması gerekiyor. Böylece internet siteleri üzerinden Youtube video indir işlemi yapılmış olacaktır.

İnternet siteleri üzerinden video indirmek isteyen kişilerin çok fazla seçenekleri bulunmaktadır ve bu seçenekler arasından istediklerini seçebilirler. Neredeyse tamamının çalışma prensibi aynı şekildedir. Fakat aralarından bazılarının farklı özellikleri olduğu söylenebilir. Buna örnek vermek gerekirse bazı sitelerden indirme yapılırken görüntü kalitesi seçenekleri olduğu görülmektedir. Son dönemlerde bu seçeneği çok fazla yerde görmek mümkündür. Video linki kopyalandıktan sonra indirme butonuna basıldığında kalite seçenekleri çıkmaktadır. İnsanlar bu seçeneklerden istediklerini tercih ederek videoları indirebilir.

Uygulama ya da Program Üzerinden Video İndirme

Youtube videolarını indirmek isteyenlerin kullanacağı bir başka yol daha vardır. Videolar uygulama ya da programlar üzerinden de indirilebilir. Uygulamalar, mobil cihazlarda çok daha fazla kullanılırken programlar ise bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Genel olarak bakıldığında uygulama ve programların kullanım mantığının ve işlevlerinin aynı olduğu görülecektir.

Uygulama ya da program kullanacak video indirmek isteyen kişilerin öncelikle Google Play Store ve App Store üzerinden telefonlarına bu uygulamaları ya da bilgisayarlarına söz konusu programları indirmeleri gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra ise Youtube video indir işlemi için yukarıdaki benzer işlem uygulanabilir.

Youtube’dan indirilmek istenen video belirlendikten sonra öncelikle uygulama içerindeki ilgili bölüme bu link yapıştırılmalıdır. Daha sonra ise indir ya da download butonuna basarak işlem başlatılmalıdır. Bu uygulamaların önemli bir kısmında da video görüntüsünün kalite seçenekleri olduğu görülecektir. Bu seçeneklerden istenilen tercih edilebilir. Böylece indirilen videoların kalitesi istenilen düzeyde olacaktır.

Youtube Video İndirme Yaparken Bilinmesi Gereken Hususlar

Youtube üzerinden video indirme yapılırken kullanılacak yöntemlerin doğru bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Öncelikle bu yöntemlerin hiçbirisi kullanıcıların Youtube ya da farklı bir platforma ait hesap bilgilerini istememektedir. Böyle bir istek olur ise kesinlikle paylaşılmamalı ve o siteden hemen çıkılmalı ya da o uygulama mobil cihazlardan hemen silinmelidir.

Video indirme yöntemlerinin önemli bir kısmında Mp3 indirme seçeneği vardır. İnsanların önemli bir kısmı videoları müzikleri için indirmekte olduğundan böyle bir seçenek geliştirilmiş durumdadır. Böylece kullanıcılar, görüntü yerine rahatlıkla ses dosyalarını telefon, tablet ya da bilgisayarlarına indirebilmektedir.

YouTube video nasıl indirilir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube Video Nasıl İndirilir?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizde instagram dm görüldü ve instagram mesaj görüldü kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube