Sosyal Medya,

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Tarayıcı eklentileriyle Twitter video indirme

    • 1.1 Web siteleri kullanarak Twitter Video İndirme

      • 1.1.1 Uygulama yardımıyla Twitter video indirme

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya platformlarında gezerken hoşumuza giden videolar olabiliyor, bazılarını tekrar izlemek için veya bir arkadaşımıza göstermek için kaydetme ihtiyacı duyuyoruz. Sosyal medya platformlarından olan Twitter’da en çok video paylaşılan sitelerden bir tanesi, fakat Twitter’ın içinde de birçok sosyal medya platformu da olduğu gibi video indirme özelliği bulunmuyor. Bunun başlıca sebepleri yüklenen videoların telif hakları ve güvenlik zafiyetleri, diğer bir yandan biz kullanıcılar Twitter video indirme işlemini farklı yollardan yapmak zorunda kalıyoruz. Şimdi hep birlikte bu yöntemlere bir göz atalım.

Tarayıcı eklentileriyle Twitter video indirme

Belki de en basit Twitter video indirme yöntemi tarayıcı eklentileri. Eğer “Chrome” veya “Mozilla” kullanıcısıysanız, bu işlemi “Twitter Video Downloader” eklentisi ile çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her iki tarayıcının da eklenti mağazasından indirip kurulum yapabilirsiniz.

Web siteleri kullanarak Twitter Video İndirme

Yukarıda bahsettiğimiz tarayıcıları kullanmıyorsanız Twitter video indirme işlemini eklentiler kullanarak yapamazsınız, fakat dert etmenize gerek yok, indirme işlemi için web siteleri mevcut. Bunlardan en çok bilineni “twittervideodownloader.com”, bu siteyle çok basit işlemlerle video indirme işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle indirmek istediğiniz videonun bağlantısı kopyalıyorsunuz. Bunun için videonun üstüne gelip sağ tık yapmanız gerekiyor, çıkan bağlantıyı kopyalayıp “twittervideodownloader.com” sitesindeki “Enter Link” kısmına yapıştırıyorsunuz.

Daha sonra “Download” butonuna tıkladığınızda, karşınıza gelen sayfada çözünürlük seçeneğini seçip indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama yardımıyla Twitter video indirme

Son olarak Twitter video indirme işlemini Android ve İOS telefonlarda nasıl yapılır? Kısaca bahsedeceğiz. Eğer Android işletim sistemi olan bir telefona sahipseniz, “Google Play Store” da bulunan, “Save Twitter Videos GIF” programı yardımıyla video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Özgecan Aslan İçin Siyah Giyme Kampanyası

İşin İOS tarafında ise maalesef Türkiye için sunulmuş bir uygulama mevcut değil. İOS kullanıcıları yukarıda bahsettiğimiz web sitelerini kullanarak indirme işlemi yapabilirler

Twitter video indirme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Instagram Hesap Dondurma ve instagramda hesap nasıl dodurulur hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube