Sosyal Medya,

Twitter İletişim Hattı Nedir, Nasıl Kullanılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Twitter İletişim Hattı Nedir?

    • 1.1 Twitter İletişim Hattı Nasıl Kullanılır?

      • 1.1.1 Twitter Yardım Merkezi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Twitter, kullanıcılarına yaşamış oldukları sorunlar ile farklı çözüm yolları gösteriyor. Bu yollar işe yaramazsa kullanıcılar Twitter İletişim hattı üzerinden sorunlarını direkt olarak Twitter’a bildirebilirler.

Twitter İletişim Hattı Nedir?

Twitter tarafından yapılan yenilikler ya da farklı bir alanda yaşanan sorunların çözümü için kullanıcılar farklı yöntemler kullanır. Bu yöntemlerden bir tanesi de iletişim hattıdır. Bu seçenek direkt olarak sorunları bildirmeye yarıyor.

İletişim hattına bildirilen sorunlar, kısa sürede buradaki görevliler tarafından cevaplandırılıyor. Bu cevaplandırma ya çözüm yolu şeklinde oluyor ya da farklı bir şekilde olabiliyor.

Twitter İletişim Hattı Nasıl Kullanılır?

Twitter iletişim hattı kullanıcıların fazla başvurmadığı kanallardan bir tanesidir. Fakat bu kanal oldukça etkilidir. Twitter, kullanıcıların yaşaması muhtemel bütün sorunlar için bir takım uygulamalar yapıyor. Fakat bunları tam olarak bilmeyen kişiler, iletişim bölümüne giderek sorunlarına daha kısa sürede çözüm bulunabilir.

İletişim hattına direkt mesajla ulaşılabileceği gibi Tweet atarak ulaşmak da mümkündür. Bunun için @TwitterSupport adresi kullanılmalıdır. Bunun haricinde isteyen kullanıcılar mail yolu ile de burayla iletişime geçebilir. Bunun için farklı mail adresleri vardır. Bunlar:

  • support@twitter.com: Twitter hesabıyla ilgili özel sorunlar bu adrese mail olarak yazılabilir.
  • help@twitter.com: Uygulama ya da web sürümünde bir hata olduğu düşünülüyorsa bu adrese mail atılmalıdır.
  • privacy@twitter.com: Bu adres ise hesap gizliliğindeki sorunlar için kullanılabilir.

Twitter Yardım Merkezi

Kullanıcılar istemesi halinde yukarıdaki adreslere yazmadan önce yardım merkezini ziyaret edebilir. Yardım merkezinde birçok sorunun nasıl çözüleceğine dair yollar vardır. Söz konusu çözüm yolları, kullanıcıların iletişime geçmesini gereksiz hale getirebilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu

Yardım merkezine giriş yapabilmek için ise Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan küçük profil resmine basılması ve buradan da Yardım Merkezi’ne geçiş yapılması gerekiyor.

Twitter iletişim hattı nedir, nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilmektedir. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Twitter iletişim hattı nedir, nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter İletişim Hattı Nedir, Nasıl Kullanılır?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Facebook Hesap Çalma Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde facebook hesap çalınmasını engelleme ve facebook hesap çalma hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube