Sosyal Medya,

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Twitter Bildirimleri Kapatmak

    • 1.1 Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatmak

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Çok yoğun olarak kullandığımız sosyal medya platformlarında bazen gereğinden fazla gelen spam mesajların hepimiz rahatsız ettiği bir gerçektir. Telefonumuzun sürekli olarak gelen mesajları, yorumları, bize bildirmek için çıkardığı sesler bizim ve etrafımızdakilerin dikkatini dağıtabiliyor. Özellikle Twitter bildirimleri mesajları art arda geldiğinde çok istenmeyen bir durum ortaya çıkıyor. Bu durum karşısında çevremizdeki insanları rahatsız etmemek adına telefonumuzun sesini kısabiliriz. Ancak bu durum önemli bir aramayı ya da gelen kısa mesajı duyamayacağımız anlamına gelir. Bu sorunu bize yaşatan Twitter bildirimlerini nasıl kapatacağımız hakkındaki bu yazımızı okunduktan sonra, sizde çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden ve telefonunuzun sesini kısmadan bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Twitter Bildirimleri Kapatmak

Bu sorunun aşılması için öncelikle Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz. Sağ üstte bulunan profil resmimize tıklıyoruz, açılan sekmede “Ayarlar ”kısmına geliyoruz.

Daha sonra “Bildirimler” bölümünü buluyoruz. Karşınıza çıkan menüde “Mobil Bildirimler” kısmında ihtiyacınız olan tüm ayarlara erişebilirsiniz ve almak istediğiniz Twitter bildirimleri seçeneklerini işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu kısımda bulunan filtreler bölümünden hangi kişilerden bildirim almak istediğinizi de ayarlayabilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz kişilerden bildirim almaz ve rahatsız edilmemiş olursunuz.

Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatmak

Bir diğer konu ise e-postanıza gelen bildirimler, telefonunuzdaki Twitter bildirimler ayarlarını kapatmış olabilirisiniz ancak bu seferde e-posta bildirimleri alacaksınız. Bu durumun önüne geçmek için, bilgisayarınızdan Twitter’a giriş yapmanız gerekiyor.

Sağ üstte bulunan profil resmine tıkladıktan sonra “Ayarlar” bölümüne girin bu sekmede bulunan “E-posta Bildirimler” kısmından “E-posta Etkinleştirildi” yazısının yanında “Kapat” seçeneğine tıklayın. Artık Twitter bildirimleri e-posta adresinize ulaşmayacak. Dilerseniz bu bölümde bulunan ayarlar kısmından tek tek hangi bildirimlerin e- posta adresinize gelmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Bu sorunu da çözdükten sonra çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden rahatlıkla telefonunuzun sesini açabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Harun Kolçak Instagram Paylaşımıyla Duygulandırdı

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?İçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır ve Instagram hesabım çalındı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube