Sosyal Medya,

İsim Gözükmeden Instagram Hikayeler Nasıl Görüntülenir?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Hikayeler Paylaşımlarında Anonim Gezmek
  • 2 Instagram Hikayeler Anonim Görüntüleme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram uygulamasının her bölümünde olduğu gibi Instagram Hikayeler bölümünün belli başlı kuralları var. Topluluk kurallarını bir kenara koyacak olursak, Instagram Hikayeler bölümünün en çok dikkat çeken kısmı paylaşım görüntüleme özellikleri. Bu kısımda en çok dikkat çeken bölüm ise hikayelere kimlerin baktığının görüntüleniyor olması. Nedeni tek başına güvenlik olmasa bile, ana neden olarak güvenlik gösterilen bu seçim nedeniyle birinin hikayelerine baktığınızda isminiz hikaye sahibine gösteriliyor.

Bu durum bir nevi kullanıcıları gizli takip etmenizin önüne geçiyor. Şimdiye kadar nasıl bir yol izlenirse izlensin, Instagram Hikayeler paylaşımlarına kimin baktığı isim olarak görülebiliyordu. Instagram’ın bu konuda kartlarını açık oynadığını ve sistemi değiştirmediğini düşündüğünü belirtelim. Fakat şu an için ortaya çıkan yeni bir Google eklentisi sorunu çözmüş gibi gözüküyor. Peki, ismimiz gözükmeden Instagram Hikayeler paylaşımlarını nasıl gezeriz?

Instagram Hikayeler Paylaşımlarında Anonim Gezmek

Bahsettiğimiz gibi bu sistem Google eklentisi üzerinden çalışan bir sistem. Bu nedenle Instagram içerisinde bir düzenlemeden çok, tarayıcı üzerinden bir düzenleme yapıldığını belirterek başlayalım.

  • Instagram Hikayeler paylaşımlarına isminizi gizleyerek bakmak için öncelikle Instagram hesabınıza web tarayıcınız üzerinden girmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor.
  • Bu özelliğin Google eklentisi üzerinden çalışması tabii ki sadece web tarayıcı üzerinden kullanımı gerektiriyor fakat eklentinin benzerlerinin ilk günden mobil sürüm içinde hazırlanmaya başladığını belirtelim.
  • Instagram hesabınıza girmeden önce eklentiyi yükleme işlemine geçelim. Bunun için Google Chrome üzerinden “IG Story” eklentisini indirmeniz gerekiyor. Bu eklenti Instagram Hikayeler paylaşımlarına baktığınızda anonim olarak gözükmenizi sağlayan bir eklenti.
  • Eklentinin yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra ise Instagram hesabınıza giriş yapın. Web sürüm üzerinden giriş yaptıktan sonra, IG Story eklentisi üzerinden, hikayesini anonim olarak görmek istediğiniz kullanıcının profil adını yazmanı gerekiyor.
  • Bu işlemin ardından da yazdığınız kişinin hikayeleri gösteriliyor. Ancak anomin olarak görüntüleme yapıldığı için isim ya da profil bilginiz gibi bir bilgi verilmiyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Sinem Kobal Romantik Komedi 3 Müjdesini Instagram’dan Verdi

Instagram Hikayeler Anonim Görüntüleme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burada önemli olan noktalar var. Doğrudan Instagram’ın üzerinden değil, Google Chrome tarayıcı üzerinden çalışan bir sistem kullanıldığı için güvenlik sorunu yaşanabiliyor. Henüz eklentinin doğrulanmasının yapıldığı konusunda bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle de eklentiyi yükleyip yüklememek sizin kararınız. En azından virüs kontrollerinin yapılması gerekiyor. Tabii ki Google bu konuda eklentileri tarıyor fakat daha önce birçok kez örneğini gördüğümüz gibi casus yazılımların yer aldığı eklentilerde, eklenti mağazalarında yer alabiliyor. Bu nedenle şu an için çok önerilen bir sistemden söz etmiyoruz.

Bunun yanı sıra önemli bir bölüm daha var. Instagram Hikayeler paylaşımlarına bu şekilde baktığınızda, hikayeleri paylaşmak ve hikayeleri indirmekte mümkün kılınmış. Yine bu özellik eklenti sayesinde sağlanıyor. Instagram Hikayeler paylaşımlarında anonim olarak gezmek ve IG Story eklentisi hakkında bilinmesi gerekenler bu şekilde. Tüm bunlara ek olarak bir konu hakkında daha bilgi vermek gerekiyor. Şu an için eklenti çalışıyor ve aktif kullanıma sahip.

Fakat Instagram henüz bu konuda bir çalışma yapmadı. Instagram’ın kurallarına göre bakacak olursak, Instagram Hikayeler paylaşımlarının belli bir kuralı var. Bu kurallar içerisinde en önemli olan kullanıcı görüntülemelerinin bu şekilde raporlanması. Haliyle söz konusu durum Instagram’ın kurallarına karşı bir durum olarak gösterilebilir. Instagram bu yöntemi engellemek için bir güncelleme yayınlayabilir ya da sistemi kullanan kullanıcılar için çeşitli engellemelere gidilmesi söz konusu olabilir. Kullanıcıların tüm bu ihtimalleri göz önüne alarak eklentiyi kullanmaları gerektiğini belirtelim. Instagram durum için bir düzenleme yapacak olursa, sitemizde haberlerine yer vereceğiz.

İsim Gözükmeden Instagram Hikayeler Nasıl Görüntülenir?
4.5 (89.97%) 371 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır? başlıklı makalemizde hikayeleri facebook ile paylaşmak, Instagram Hikayeler ve Instagram Hikayeler facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube