Sosyal Medya,

iOS 11.0.3 Sürümünde Instagram Sorunu İddiası

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 iOS 11.0.3 Instagram’da Nasıl Bir Sorun Oluşuyor?

    • 1.1 Açıklama Gelmedi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 11 serisinin hatalarını gidermek adına yayınladığı iOS 11.0.3 güncellemesi ile önemli hataları giderdi. iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında yer alan dokunmatik ekran sorunu ve iPhone 6s serilerinde yaşanan ekran sorunları vardı. Bunun önüne geçen yeni güncelleme yayınlanır yayınlanmaz, uygulama uyumları da tekrar gündeme geldi.

iOS 11 işletim sisteminin kararlı versiyonu yayınlanır yayınlanmaz uygulama için uyum süreci başlamıştı. Fakat gelen yeni güncellemelerde sorunlar da yaşanmıyor değil. iOS 11.0.3 güncellemesi sonrasında da bazı kullanıcılar negatif geri bildirimlerde bulunmaya başladı. Geri bildirimlere göre iOS 11.0.3 sonrasında Instagram uygulamasında sorunlar yaşanıyor.

iOS 11.0.3 Instagram’da Nasıl Bir Sorun Oluşuyor?

Instagram yetkilileri tarafından da Apple tarafında da resmi bir açıklama gelmedi. iOS 11.0.3 sürümü sonrasında bazı cihazlarda Instagram uygulamasının anlık olarak çökme sorunlarıyla karşı karşıya kalmaya başladığı belirtiliyor. Paylaşım sırasında uygulamadan atma ve paylaşım sonrasında uygulamanın donması gibi bir sorun söz konusu.

Bu sorun iOS 11.0.3 güncellemesinden değil, 11.0.3 sürüm güncellemesi sırasında gelen düzenleme güncellemesinden de kaynaklı olabilir. Şu an için gelen bilgilere bakacak olursak, sadece belli serilerde sorun yaşandığı yönünde mesajlar geliyor. Özellikle iPhone 5s ve iPhone 6 modellerinde sorun yaşadığını belirten kullanıcılar var.

Açıklama Gelmedi

Her iki firma tarafından da bir açıklama gelmediği için sorunun genel olup olmadığını bilemiyoruz. Kesin olarak bir bilgi verilmiş değil fakat iOS 11.0.3 sürümünde Instagram uygulamasında sorun yaşayan kullanıcıların, Instagram’ı temiz kurulumla bir kez daha yüklemeleri sonrasında sorunun çözüldüğü belirtiliyor. Temiz kurulum ile sorunun çözüldüğünü görüyoruz.

Bunun dışında yine sorun yaşayan kullanıcılar varsa, bu kullanıcılarında ya Instagram tarafından yayınlanacak olan güncellemeleri takip etmesi ya da iOS 11.0.4 sürümünü beklemesi gerekiyor. Konu hakkında Instagram ya da Apple tarafından bir sorun açıklaması gelecek olursak sitemizde konunun daha detaylı bilgilerine yer vereceğiz. Öyle ki şu an için sorunun tam olarak Apple’dan mı yoksa Instagram’ın son güncellemesinden mi kaynaklandığı da net olarak belli değil. 11.0.3 sürümünü kullanıyor ve Instagram’da sorun yaşıyorsanız yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Resim Görüntüleme Hatası Ve Destek Talebi

iOS 11.0.3 Sürümünde Instagram Sorunu İddiası
4.4 (88.58%) 212 votes


Bir önceki yazımız olan Global Olarak Instagram Çöktü! Sorunun Nedeni Açıklandı Mı? başlıklı makalemizde Instagram açılmıyor, Instagram çöktü ve Instagram sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube