Sosyal Medya,

Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama Nasıl Kullanılacak?

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri daha kısa süre sonra yayınlanacak. Instagram’ın CEO’su tarafından uygulamanın resmi blog hesabından verilen güncelleme haberinden sonra güncellemenin ne gibi detaylara sahip olacağı da merak konusu olmuştu. Hemen hemen tüm özelliklerin açıklanmasıyla kullanıcıların meraklarını dindirdi Instagram. Bu güncelleme özellikleri içerisinde ise daha çok yorum sistemleri üzerinde çalışma başlattığını da duyurdu. Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama nasıl kullanılacak?

Uygulama içerisinde kullanıcıların yorum etkinliklerini çok daha fazla arttıracağı düşünülen yeni güncelleme ile beraber yorum yanıtlama sistemlerinin de geliyor olması zaten Instagram’ın şimdiden büyük oranda etkinliğinin artmasını sağlayacak gibi. Peki, Instagram CEO’su tarafından açıklanan yeni yorum yanıtlama sistemi nasıl çalışacak? Instagram’ın bu konuda yaptığı açıklamanın detayları neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

Facebook Benzeri Kullanım Beğeni Toplayacak

Bu noktada yeni sistemin aslında daha çok Facebook üzerinde sunulan sistemle hemen hemen aynı olduğunu da belirtelim. Tıpkı Facebook yorumlarında olduğu gibi artık sadece yorumun alt kısmında yer alan “yorum beğeni butonları” sayesinde paylaşımlarınıza gelen yorumlara beğeni bırakabileceksiniz.

Ayrıca yorum yanıtlama sistemini kullanmakta en az yorum beğeni sistemi kadar basit olacak. Zira bu sistemde de paylaşımınıza gelen yorumları yanıtlamak, yoruma cevap vermek için tek yapmanız gereken yorumun altına gelerek “yorumu yanıtla” seçeneğini kullanmanız olacak. “Yorumu yanıtla” dediğinizde ise hızlı yanıtlama menüsü açılacak. Bu bölüme yazdığınız yorumda otomatik olarak yorum yanıtı olarak gösterilecek. Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama böyle kullanılabilir.

Ayrıca hemen belirtelim siz yoruma yanıt verdiğinizde ya da yoruma beğeni gönderdiğinizde paylaşımınıza yorum yapan kullanıcıya da doğrudan mesaj gönderilecek. Kullanıcı gelen bu bildirim ile hem sizin yorumunuzu hem de yorum yanıtınızı görebilecek. Kullanıcıların yorum etkinliğini ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi çok daha fazla arttırması beklenen yeni özelliğin Instagram takipçi sayıları sistemine de doğrudan etki etmesi bekleniyor. Bunun dışında kısa süre içerisinde özelliğe ifadeler ve tıpkı Facebook gibi beğeni dereceleri geleceğini de belirtelim. Yani Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama çok daha geliştirilecek bir sistem olarak göze çarpmaya başladı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kullanım Etkinliğinizi Arttıracak İpuçları

https://www.instatakipci.com/

Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama Nasıl Kullanılacak?
4.5 (90.52%) 445 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram’a Yeni Yorum ve Beğeni Özelliği başlıklı makalemizde Instagram yarum güncellemesi, Instagram Yorum ve Instagram yorum beğenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube