Sosyal Medya,

Instagramın Tarihi Gelişimi

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagramın Tarihi Gelişiminin Başlangıcı

    • 1.1 Instagram’ın Kurucuları

      • 1.1.1 Instagram Nasıl Büyüdü?
      • 1.1.2 Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

İnternetin ortaya çıktığı günden beri en popüler dönemini sosyal medyanın ortaya çıkışı oluşturmaktadır. Sosyal medya denilince de günümüzde akla Instagram gelmektedir. Bu yazımızın konusunu da Instagramın tarihi gelişimine ayırdık. Instagram’ın kuruluşundan beri katettiği mesafeyi ve kırılma noktalarını paylaşacağız. İsterseniz biran önce konumuza geçelim.

Instagramın Tarihi Gelişiminin Başlangıcı

İlk defa 2010 yılında karşımıza çıkan Instagram, gençlerin yoğun ilgisi nedeniyle giderek büyümüş ve sosyal medya devlerini birer birer geçmeyi başarmıştır. İlk çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen uygulama, günümüzde android cihazlarda ve web üzerinde de kullanılabilmektedir.

Instagram’ın Kurucuları

Instagramın tarihi gelişimini anlatırken kurucularından bahsetmemek olmazdı. Instagram’ın kurucuları olan Kevin ve Mike Üniversite hayatlarından beri teknolojiyle iç içe olmuş ve Google ile Microsoft gibi teknoloji devlerinde staj yapmışlardı. Instagram’ı oluşturmalarında en büyük etken gençlere yönelik fotoğraf düzenlemesini ve paylaşımını sağlayan bir uygulama geliştirmek istemeleriydi. Bu istekleri de 2010 yılına gelindiğinde gerçeğe dönüştü ve şimdilerde milyonlarca kullanıcısı olan bir platform ortaya çıktı.

Instagram Nasıl Büyüdü?

2010 yılında kurulan Instagram büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştığında Facebook’un dikkatini çekmeyi başardı ve 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı. Bu satın alınma Instagram’ın gelişmesine büyük katkı sağladı ve her geçen gün yenilenmesine ve güncellenmesine yardımcı oldu. Zamanla android ve webde de boy göstermeye başlayınca kullanıcı kitlesi milyonları aştı ve şimdilerde bir milyara ulaştı.

Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram herkes tarafından kullanılabilen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve üye olmaktır. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra paylaşımlara başlayabilir, arkadaşlarınızı takip edebilir ve gönderileri takip edebilirsiniz. Instagram’da farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız bunun için bolca emek ve zaman harcamalısınız. Birçok fenomen zamanlarının çoğunu sosyal medyada geçirmekte ve takipçileriyle iletişim halinde kalmaktadırlar.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Bilgisayardan Instagram Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Instagramın tarihi gelişimi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagramın Tarihi Gelişimiİçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Güvenilir Bir Uygulama mıdır? başlıklı makalemizde instagram güvenilir midir ve Instagram güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube