Sosyal Medya,

Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce Oldu

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagramı türkçeye çevirmek için internette birçok makale yer almaktadır. Sitemiz instatakipci.com üzerinden bu durumu sizlere bizzat kendi hesabımız üzerinden görselli anlatacağız. Bu sorunun asıl nedeni Instagramın yapmış olduğu son güncellemesi ile beraber oluşmuştur. Instagram yapmış olduğu güncelleme ile beraber türkçe olan tüm hesapları da, otomatik olarak ingilizceye çevirmiş durumdadır. Durum böyle olunca insanlar sürekli olarak arama yapmakta ve konuya çözüm yolları bakmaktadır. Lafı daha fazla uzatmadan hemen sizlere işlemin detaylarını anlatmaya geçiyoruz.

Instagram dil değiştirme işlemi için ilk adım;

  • Hesabınıza giriş yapıp instagram uygulamasını açın.
  • Ardından sağ üst kısımda bulunan Settings bölümüne tıklıyoruz yani ayarlar pencerisini açıyoruz.

Hemen ardından ilgili menüden çok az aşağı kaydırdığınızda Language kısmını göreceksiniz.

Açılan sayfada en üstte System Default Türkçe (Türkiye) yazmaktadır. Fakat buna basmayınız. Çünkü buna basıldığında güncellemeden kaynaklı bir hata olduğu için gene normal haline dönmemekte ve ingilizce olarak kalmaktadır. Aşağı doğru kaydırarak Türkçe kısmını seçip o şekilde kaydediniz. Default ayar kısmı çalışmamaktadır.

İlgili diller arasından aşağı kaydırıp türkçeyi fotoğraftaki gibi seçtiğinizde sorun ortadan kalkacak ve Instagramınız ingilizceden türkçe diline otomatik olarak dönecektir.

İlgili adımlar bu şekilde tamamlanmaktadır. Tüm detaylara uygun yaptınız ve hala hata almaya devam ediyorsanız lütfen bizlere yorum olarak bildiriniz. Hatanın çözümü ve destek için hemen sizlere elimizden gelen yardımı sunacağız. Instagramı türkçeye çevirme işleminde hata alanlar için görsel ve videolu olarak da anlatımımız mevcuttur.

Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce Oldu
5 (100%) 2 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş & İzlemiş Görmem Mümkün Mü 2019 başlıklı makalemizde instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Güncellemeleri İle Gelmesi Beklenen Tüm Yeni Özellikler