Sosyal Medya,

Instagramda Engellendiğini Anlamanın Yolları

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagramda Engellediğini Anlamanın Yolları Nelerdir?

    • 1.1 Instagramda engellendiğini anlamanın yolları

      • 1.1.1 Instagramda Engelleyen kişiye Mesaj Göndermek

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya uygulamalarında genel özellik iletişime geçmek istemediğiniz kişileri engelleyebilmenizdir. Birçok kişide Instagramda engellendiğini anlamanın yolları hakkında araştırma yaparak engellenip engellenmediğini anlamaya çalışır. Daha önce irtibat kurduğunuz bir kişiye ulaşamadığınızda akla ilk olarak engellenmiş olduğunuz gelmektedir. Aslında bu genel bir gösterge değildir. Bugünkü yazımızda bu konuyu ele alarak engellenip engellenmediğinizi kesin olarak anlamanızı sağlayacağız. Sizi daha fazla merakta bırakmadan konumuza geçelim.

Instagramda Engellediğini Anlamanın Yolları Nelerdir?

Bir kişi tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız ve Instagramda engellendiğini anlamanın yolları hakkında araştırma yapıyorsanız, bu yazımızda istediğiniz sonuca ulaşabileceksiniz. Öncelikle biri sizi engellediğinde o kişiyi kesinlikle takip edemezsiniz. Sizi engelleyen kişinin paylaşımları herkes açık olsa bile siz bu paylaşımları göremezsiniz. Bir kişinin kesin olarak sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için kullanılan yöntem oldukça basittir. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye takip isteği gönderiniz ve ardından sayfayı yenileyiniz. Sayfada istek göndermenize rağmen hala göndermemiş gibi takip et yazısı çıkıyorsa kesinlikle engellenmişsinizdir. Hatta birkaç defa tekrarlayarak sonucu kontrol edebilirsiniz.

Instagramda engellendiğini anlamanın yolları

Engellendiğinizi anlamanız için ikinci bir yöntem daha anlatacağız. Siz baktığınızda profilini göremediğiniz kişinin kullanıcı adını (Örnek olarak instatakipci olsun) not alın ve telefonunuzdan tarayıcı açın. Tarayıcınıza instagram.com/instatakipci yazın. Eğer profil görünüyorsa bu sizin engellendiğinizin kanıtıdır. Aslında en basit anlama yolu bir kişinin paylaşımlarına erişemiyorsanız ve takip edemiyorsanız engellenmişsinizdir.

Instagramda Engelleyen kişiye Mesaj Göndermek

Birçok kişi engellendiğini bilse bile mesaj gönderip iletişim kurmanın yollarını aramaktadır. Fakat ne yazık ki sizi engelleyen bir kişiye mesaj gönderme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Mesaj gönderilmiş göründe bile asla iletilmez. Engelleyen kişiyle mutlaka iletişim kurmak istiyorsanız, yeni bir hesap açarak mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Mesajınız istekler bölümüne düşecek olup, kişi bu kısma baktığında görecektir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Yeni Emoji Destekleri Yolda

Instagramda engellendiğini anlamanın yolları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagramda Engellendiğini Anlamanın Yollarıİçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde instagram kasma sorunu ve intagramda kasma nasıl düzeltilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube