Sosyal Medya,

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Neler?

PaylaşTweetle

İçindekiler

   • 0.0.1 Instagram’a Alışveriş Güncellemesi Geliyor
   • 0.0.2 DM Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

    • 0.0.2.1 Peki, Instagram Direct Mesaj özelliği nasıl kullanılır?
 • 1 Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Tam Hız Devam Ediyor

  • 1.1 Kötü Düşüncelere Son Instagram’dan Psikoloji Desteği
  • 1.2 Canlı Yayın Özelliği Gelecek Mi?
  • 1.3 Yorum Özellikleri Farklı Bir Açıdan Değiştiriliyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 5 Dakika

Facebook’un Snapchat’in yükselişini durdurmak adına son dönemde Snapchat uygulamasına karşı birçok yeni güncelleme yayınlaması dikkatlerden kaçmadı. Önce doğrudan Snapchat’i satın almak isteyen uygulama bunu başaramayınca çareyi Snapchat özelliklerini bir bir uygulamalarına eklemekte buldu. Son olarak çerçeveler güncellemesiyle yeni bir özelliği daha uygulamaya ekleyen Facebook’un bu hamlesinden önce ise Instagram için yeni bir güncelleme yayınlayacağı ortaya çıkmıştı. Aslında resmi olarak doğrudan Instagram tarafından açıklanan bu yeni güncelleme ile nelerin geldiğine kısa kısa bakalım. Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler neler?

Instagram Yorum Beğeni Özelliği: Güncelleme ile beraber gelecek olan ilk özellik yorum kalp özelliği oldu. Artık beğendiğiniz yorumlara kalp simgesi ile beğeni göndermenizi sağlayacak olan güncelleme şimdiden beğeni toplamayı da başardı.

Instagram Genel Yorum Engeli Özelliği: Bir diğer yenilik ise yorum engeli sistemi oldu. Zira kısa süre önce sadece belli hesaplar için kullanılan yorum engelleme özelliği yeni güncelleme ile tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Instagram Yorum Yanıtlama Özelliği: Yorum güncellemeleri içerisinde gelecek olan son özellik ise yorum yanıtlama özelliği olacak. Bu sayede artık sadece yorumun altından istediğiniz yoruma cevap atabileceksiniz.

Instagram Destek Sistemi Özelliği: Yeni güncelleme ile gelecek bir başka yenilik sayesinde ise artık zor günler geçirdiğini düşündüğünüz ve destek alması gereken olan kullanıcıları Instagram’a bildirebileceksiniz.

Instagram Gizli Hesap Geliştirme Özelliği: Son olarak yeni güncelleme ile beraber gelecek olan bir diğer güncelleme ise gizli hesap özelliği üzerine. Zira artık gizli hesap kullanırken takipçilerinizi istediğiniz gibi takip listesinden çıkarabileceksiniz.

Tüm bu yeni özellikler Instagram kullanıcıları tarafından ne kadar sevilir bilinmez ama Instagram sürekli güncelleme devam edecek gibi.

Instagram kullanıcılarına yeni şeyler sunmaya devam ediyor. Zaten şuan bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biride sürekli kendini yeniliyor olması. Bu yazımızda Instagram’a gelecek son güncelleme hakkında alınan bilgilere ve DM özelliğinin nasıl kullanıldığına değineceğiz. Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler e değiniyoruz bu yazıda.

Instagram’a Alışveriş Güncellemesi Geliyor

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram için yeni güncelleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bildiğiniz gibi son gelen güncellemelerle birlikte Instagram’a farklı farklı özellikler gelmiş ve kullanıcıların büyük çoğunluğu bu özellikleri beğenmişti.

Şuan üzerinde çalıştıkları güncelleme hakkında alınan bilgilere göre artık paylaştığınız ürün görsellerini tıpkı arkadaşınızı etiketler gibi etiketleyebilecek ve etikete link verip ürünün satış sayfasına yönlendirebileceksiniz.

İlk etapta bakıldığında özellikle Instagram’da ürün satışıyla uğraşan kişi veya şirketler için muhteşem bir güncelleme olduğunu söylemeliyiz.

Bu özellik için ilk önce Instagram’ın anlaşmalı olduğu Levi’s, Kate Spade, Michael Kors, Target, J.Crew gibi markalarla anlaşma sağlandı.

Alışveriş güncellemesi ile birlikte kullanıcılar Instagram uygulamasından çıkmadan almak istedikleri ürünün satış sayfasını ziyaret edebilecekler. Etikete link verme işlemi ise son derece iyi düşünülmüş bir özellik. Bunlar dışında artık Instagram fenomenleri de markaların ürünlerini tanıtırken daha iyi gelir kazanma fırsatı yakalayacaktır.

İlk olarak ABD’deki İOS kullanıcıları için açılacak olan alışveriş özelliği daha sonra diğer ülkelerde de kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Alışveriş güncellemesinin Instagram’a büyük kazanç sağlaması bekleniyor.

DM Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

DM hizmeti özel bir mesajlaşma özelliğidir. Bu özellik sayesinde herkesin görmesini istemediğiniz fotoğraf ve videoları sadece sizin seçtiğiniz kişilere özel olarak gönderebilirsiniz.

DM yani Direct Mesaj özelliği Instagram’ın en fazla kullanılan özelliklerinden biridir. Direct Mesaj özelliğiyle paylaşmak istediğiniz şeyi çoklu olarak da Instagram kullanıcılarına gönderebiliyorsunuz. Tabi bunun sınırı 15 kişi olarak belirlenmiş. DM ile mesajı göndereceğiniz kişinin çevrimiçi durumda olup olmadığını mesaj gönderim ekranındaki kişilerin profil fotoğraflarında yanan yeşil ışıktan anlayabiliyorsunuz. Mesajda gönderilen video veya fotoğrafın gönderdiğiniz kişi tarafından beğenilmesi ya da yorum yapılması halinde size anlık olarak bildirim geliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’a Bir Dizi Yeni Özellik Geliyor

Peki, Instagram Direct Mesaj özelliği nasıl kullanılır?

İlk önce ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan DM simgesine tıklıyoruz. Bu simge aynı zamanda gelen mesajları ve bildirimleri de görmenize olanak sağlıyor.

Simgeye tıkladığımız zaman “+” işareti karşımıza gelecek. Bu işarete tıklayınca görüntü yükleyebileceğimiz bir sayfa açılıyor. Burada istersek daha önceden telefonumuzda kayıtlı bir görüntüyü istersek de yeni bir resim çekerek onu yükleyebiliyoruz.

Fotoğraf ya da videoyu yükledikten sonra sağ üstteki “tik” işaretine tıklıyorsunuz ve isterseniz paylaştığınız şey ile ilgili ufak bir açıklama yazısı yazma ekranı karşımıza çıkıyor. İsterseniz paylaşımınızın altına not girebilir isterseniz de hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Daha sonra da kime göndereceğinize karar verip sağ üstteki onay bölümüne tıklayıp mesajınızı gönderiyorsunuz.

Instagram’ın son olarak canlı yayın özelliğini duyurması hemen ardından ise kaybolan fotoğraflar hakkında yeni bir güncelleme yayınlanmasından sonra sosyal medya devinin bundan sonraki adımında neler olacağı merak konusu olmuştu. Zira bir nevi Instagram’ın artık çok fazla değişiklik yapamaz ve güncellemelerde de çok fazla yenilik sunamaz görüşünün oluşmaya başlaması bir sonraki güncellemenin detaylarının merakla beklenmesine neden olmuştu. Tüm bu meraklı bekleyiş ise bugün itibariyle son buldu. Zira Instagram’ın CEO’su olan Kevin Systrom tarafından kaleme alınan yazının blog sayfasında paylaşılmasının hemen ardından Instagram’ın yeni güncellemesinin de detayları tamamen ortay çıktı. Peki, bakalım yeni güncellemenin tüm detayları neler? Instagram bize ne gibi yenilikler sunmaya hazırlanıyor.

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Tam Hız Devam Ediyor

Kötü Düşüncelere Son Instagram’dan Psikoloji Desteği

CEO’su tarafından yapılan açıklama ile beraber ortaya çıkan Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler içerisinde ilk göze çarpan özellik psikoloji desteği özelliği oldu. Zira bu özellikle beraber Instagram’ın artık kullanıcılarına yardım için destek vereceği de öğrenildi. Sistemin çalışması ise oldukça basit. Zor günler geçirdiğini düşündüğünüz ve paylaşımlarından da şüphelendiğiniz kullanıcıların hesaplarını yeni sistemle beraber doğrudan Instagram’a şikayet edebileceksiniz. Instagram’a yaptığınız şikayet sonrasında Instagram’ın oluşturduğu özel ekip 7/24 kullanıcılardan gelen bu hesapları inceleyecek. Eğer gerçekten kullanıcıların bunalımda oldukları anlaşılırsa bu durumda da Instagram bu kullanıcılara yardım sayfaları yönlendirecek ya da kullanıcıların doğrudan yardım almaları sağlanacak.

Instagram yeni güncellemeler

Not: Hemen belirtelim hesabı şikayet eden kullanıcıların da güvenliği ön planda tutulmuş. Hesabı şikayet eden kullanıcılar güvenlik gerekçesiyle tamamen anonim kullanıcı olarak tutulacak ve bu konu hakkında hem yardım istenen kişinin hem de başkalarının kullanıcı hakkında bilgisi olmayacak.

Canlı Yayın Özelliği Gelecek Mi?

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler ile ilgili merak edilen birçok nokta var. Fakat bunun dışında merak edilen bir diğer konu yeni güncelleme ile canlı yayın özelliğinin artık tüm bölgeler için kullanılıp kullanılmayacağı oldu. Instagram henüz bu konuda bir açıklamada bulunmadı. Fakat yeni özelliklerle beraber canlı yayın özelliğinin de tam olarak kullanıma geçeceği düşünülüyor.

Instagram 7 Aralık güncellemesi

Yorum Özellikleri Farklı Bir Açıdan Değiştiriliyor

Yeni güncelleme ile yorum özelliklerinin de güncellenmeye başladığını da belirtelim. Kullanıcıların genel olarak Instagram kullanımlarını kolaylaştırmaya yönelik olacak olan güncelleştirme ile beraber Instgaram’ın yorum bölümünde artık beğeni özelliğinin kullanılabilir hale geleceğini belirtelim. Kullanıcılar doğrudan yorumların altında bulunan simgeler ile yorumlara beğeni gönderisinde bulunabilecekler.

Instagram tarafından açıklanan bu yeni özellikle beraber “hızlı yanıt” sisteminin de devreye gireceğini belirtelim. Yorumlara beğeni verebilmenizin yanı sıra artık yorumlara anında hızlı yanıt özelliği ile karşılık da verebileceksiniz. Instagram tarafından sunulacak olan bu yeni özelliğin tüm yorum engelleme sistemini de devreye sokacağını da hatırlatalım. Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler ile bu güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

https://www.instatakipci.com/

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Neler?
4.5 (89.77%) 219 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Sansürü Ardından Ülkeler Harekete Geçti başlıklı makalemizde Instagram sansürüne İran ambargosu ve Instagram sansürüne ülke tedbirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube