Sosyal Medya,

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

    • 1.1 Instagram Zaman Ayarlı Paylaşımın Yararları nedir?

      • 1.1.1 Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Ücretli midir?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram’da özellikle işletme hesabı kullanıyorsanız günlük olarak aktif paylaşımlar yapmanız çok önemli. Sattığınız ürün ya da hizmet hakkında sürekli olarak paylaşımlarınızı güncel tutmalısınız. Ne kadar çok etkileşim içinde olursanız o kadar fazla satış yapabilirsiniz, çünkü Instagram aktif olan hesaplara öncelik tanıyor. Bunun dışında aktif olarak paylaşım yaptığınızı gören kullanıcılar sipariş verme konusunda rakiplerinize göre sizi seçeceklerdir. İşte tam bu yüzden Instagram zaman ayarlı paylaşım yapmayı öğrenmelisiniz. Sizin için çok basit işlemlerle bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Eğer yoğun bir iş temponuz varsa, sosyal medya danışmanlık hizmetlerine büyük paralar harcamak istemiyorsanız Instagram zaman ayarlı paylaşım özelliğini kullanmalısınız. Ancak maalesef Instagram bu özelliği sunmuyor. Bunun için bazı yardımcı programlar kullanmak zorundayız. Instagram zaman ayarlı paylaşım özelliğini kullanmak için hem İOS hem de Android için gayet güzel bir program mevcut. Programın adı “Buffer” bu program bizim paylaşımlarımızın ayarlamasını yapabiliyor. Öncelikle “Buffer” programını indiriyorsunuz. Daha sonra programda sağ alt tarafta bulunan kalem işaretine tıklayın. Göndereceğiniz fotoğrafı seçtikten sonra yine alt tarafta bulunan “Schedule” kısmına tıklayın. Buradan istediğiniz tarihi zamanı ayarlayabilirsiniz. Instagram zaman ayarlı paylaşım özelliğini şimdilik bu şeklide kullanabiliyoruz, ilerleyen zamanlarda Instagram bu özelliği kendi uygulaması içinde getirebilir.

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşımın Yararları nedir?

Bu özelliğin en güzel yanı ne kadar yoğun olursanız, siz müsait değilken sizin yerinize paylaşım yapabiliyor olması. Bunun dışında işletme hesabı sahipleri içinde sosyal medya danışmanlık hizmeti yerine de geçebilir. Bu anlamda gayet kullanışlı ve başarılı.

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Ücretli midir?

Yazımızda bahsettiğimiz program tamamen ücretsiz. Ancak bu program dışında daha gelişmiş servislerde mevcut, bu servislerden yararlanmak isterseniz belli bir miktar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Simge Fıstıkoğlu Instagram Hesabından Acı Haberi Paylaştı

Instagram zaman ayarlı paylaşım nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Instagram uygulamasında da belli başlı sorunla yok değil. Özellikle Instagram’ın bazı işletim sistemleri için sınırlı olması ve daha çok mobile yönelik bir sosyal medya uygulaması olması da Instagram’ın en büyük sorunları arasında bulunuyor. Instagram’da yaşanan sorunlar daha doğrusu gelen tüm güncellemelere rağmen hala sistemde eski kalan yönlerden birisi de aslında Instagram paylaşım işlemleri. Zira aslında akıllı telefonunuz üzerinden anlık olarak Instagram paylaşımları yapabiliyorsunuz. Bununla beraber çekim yaptığınız fotoğrafları anında düzenleme moduna da alabiliyorsunuz. Fakat tüm bu ayrıcalıklarına rağmen Instagram paylaşımlarını otomatik olarak yapamıyorsunuz.

Instagram paylaşımlarını bu nedenden dolayı diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi zamanlama imkanınızda bulunmuyor. Fakat aslında bazı aracı programlar kullanarak da Instagram uygulamasında paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız program ise Buffer. İşletim sistemlerinize göre uygun olan Buffer uygulamasını resmi uygulama mağazalarından indirdikten sonra doğrudan uygulamanın sayfasından uygulamaya üye oluyorsunuz. Ardından ise uygulamayı açıp Instagram bağlantısı yapıyorsunuz. Son olarak uygulamaya girip kalem işaretine basıp gönderi yapmak istediğiniz fotoğrafları seçip zaman belirtmeniz halinde belirttiğiniz zamanlarda belirttiğiniz paylaşımlar da yapılıyor. Bunun için ekstra bir uygulama ya da ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Üstelik Buffer sayesinde Instagram paylaşımlarınıza notlarda ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?
3.7 (73.33%) 3 votes


Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger Güvenli mi? başlıklı makalemizde facebook messenger güvenlik ve messenger güvenlik sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube