Sosyal Medya,

Instagram Yeni Güncelleme Daha Geldi

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya denildiği zaman akla gelen ilk üç uygulamadan biri olan Instagram yeni güncelleme yayınladı. Uygulama için yeni bir güncelleme dönemi başlatan Instagram özellikle son dönemde ardı ardına yeni güncellemeler de yayınlamaya başlamıştı. Tasarımda yaşanan değişimler daha sonra mesajlaşma ve paylaşım alanın da gelen yenilikler derken şimdilerde ise Instagram yepyeni bir güncellemeyle gündeme gelmeye başladı. Aslında söz konusu güncelleme yaklaşık 2 ay öncesinden duyurulmuştu. Fakat güncelleştirme üzerinde yapılan değişiklikler nedeniyle güncelleme bu zamana kadar bekletilmişti. Beklenen güncelleme ise sonunda hayata geçirildi.

Şuan Sadece iOS İçin Yayınlandı

Yeni güncelleme şimdilik sadece iOS platformu için yayınlandı. Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber değişen en büyük özelliğin ise “İletişime geç” butonu olduğunu da belirtelim. Profil sekmesinin yanında yer alacak olan yeni buton sayesinde takipçiler kullanıcıyla doğrudan iletişime geçebilecek. Bunun için ekstra bir menüye girmeye de gerek kalmayacak. Sadece butona basarak kullanıcı ile iletişime geçmek mümkün hale getirildi. Bunun dışında veri ve analiz sistemlerini de Instagram’a ekleyecek olan güncellemenin hala belli bölgeler için yayınlanmadığını da belirtelim. Şuan için belli bölgelere yayını yapılmayan güncellemenin sadece birkaç gün içerisinde tüm bölgeler için yayınlanacağının da haberi verildi. Android sistemler için söz konusu güncellemenin gelip gelmeyeceği konusunda da şuan için net bir açıklama olmadığını belirtelim.

Snapchat uygulamasıyla beraber girdiği yarışta öne geçmek ve yerini korumak için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya başlayan Instagram, tüm bu güncellemelerinde son dönemde artık kullanıcıların istekleri üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Kullanıcılardan gelen isteklere göre yeni güncellemeler yayınlayarak kullanıcıların ilgisini de canlı tutmak isteyen Instagram son olarak ise taslak olarak kaydet güncellemesini duyurmuştu. Ağustos ayında yapılan duyuru ile beraber kullanıcıların artık resimlerini düzenledikleri an yayınlamalarına gerek kalmayacağı da belirtilmişti. Zira söz konusu güncelleme ile beraber artık paylaşım için hazırlanan resimlerin taslak olarak kayıt altına alınıp daha sonra yayına geçirilebileceği de belirtilmişti.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Hesap Testlerine Resmen Başladı

Tüm bu açıklamalardan sonra beklenen güncellemenin bir türlü yayınlanmaması ise kafaları karıştırdı. Yaz aylarında duyurulmasına karşın sonrasında taslak özelliği için her hangi bir açıklama yapmayan Instagram’ın söz konusu güncellemeyi ise sonunda tüm kullanıcılar için yayınlandığı belirtildi. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık kullanıcıların paylaşımlarını taslak olarak kayıt altına alıp paylaşmadan uygulamadan çıkabilecekleri de açıklandı. Daha sonra hazırlanan fotoğrafların paylaşılması için ise kullanıcıların hesabına girmesi ise yeterli olacak. Söz konusu güncelleme ile beraber taslak olarak kaydet özelliğinin ne derece beğeni toplayacağı ise merak konusu oldu. Zira şuan için güncelleme yeni yayınlandığı için Instagram’ın bu güncelleme ile nasıl tepki alacağı da bilinmiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram Yeni Güncelleme Daha Geldi
4.5 (89.57%) 466 votes


Bir önceki yazımız olan NASA Instagram Hesabından Juno’nun İlk Görüntüsünü Paylaştı başlıklı makalemizde instagram, NASA Instagram ve NASA Juno hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube