Sosyal Medya,

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Mail Gelememe Sorunu
  • 2 Instagram Yanlış Mail sorunun nedenleri neler?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook ile beraber dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, için artık birçok kayıt şekli bulunuyor. Zira eski sistemde genelde Facebook hesabı ile giriş sistemi kullanılıyordu. Artık sosyal medya uygulamasına telefon numaranızla bile kayıt olabiliyorsunuz. Telefon numarası ile kayıt olma, mail hesabı ile kayıt olma ve Facebook hesabı ile kayıt olma gibi birçok kayıt seçeneği bulunan Instagram kayıt sisteminin içerisinde en çok kullanılan sistemler ise mail adresi ve Facebook hesabı girişi. Bugünkü yazımızda Instagram Yanlış Mail Sorunu konusunu inceleyeceğiz.

Haliyle Instagram giriş işlemlerinde ya da Instagram sorunlarında da genelde mail hesabı ya da Facebook hesabı üzerinden sorun çözümü sağlanıyor. Özellikle Instagram şifre değiştirme ya da kullanıcı adı öğrenme gibi işlemlerde Instagram doğrudan mail doğrulama sistemini kullanıyor. Eğer Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı bağlandıysanız şifre değiştirme gibi işlemlerde doğrudan Facebook’u kullanmanız mümkün. Fakat bunun dışında mail hesabınızı kullanmayı tercih ediyorsanız da zaman zaman belli başlı sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlardan birisi de Instagram Yanlış Mail sorunu. Peki, bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Sosyal medya uygulaması tarafından açıklanan bilgilerle bakalım.

Mail Gelememe Sorunu

Instagram Yanlış Mail sorunu doğrudan şifre değişikliği yapmak istediğinizde ya da kullanıcı adınızı öğrenmek istediğinizde ortaya çıkıyor. Yaşanan sorun nedeniyle genelde ya şifre değişikliği maili alamıyorsunuz ya da kullanıcı adınızı öğrenme maillerinizi alamıyorsunuz. Aslında kısacası Instagram tarafından kurtarma mailleri alamıyorsunuz. Öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığı hakkında bir bilgi edinmeniz gerekiyor ki çözümde de doğrudan bu nedenler ön planda tutuluyor.

Instagram Yanlış Mail sorunun nedenleri neler?

  • Yanlış mail sorununun nedeni doğrudan mail gelmemesi sorunu ile ilişkilendirilmemeli. Zira eğer mail gelmiyorsa bu durumda öncelikle spam bölümlerini kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Mail spam bölümüne gelebilir.
  • Mail güvensiz görüntülendiği için mail askıya alınabilir.
  • Mail hesabınızda genel bir sorun olabilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Ayşe Tolga’dan En Anlamlı Paylaşım

Not: Bu gibi bir durumda öncelikle spam dahil tüm mailleri kontrol etmeniz ardından da mail servis sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Mail hesabınızın bu şekilde bir sorunu olmaması durumunda ise yanlış mail sorunu göz önüne çıkıyor.

Bu sorun sosyal medya uygulamasına üye olurken mail uzantınızın ya da mail adresinizin yanlış yazılmasıyla ortaya çıkan bir sorun. Kayıt olurken nasıl bir mail adresi yazmışsanız doğrudan kurtarma mailleri de bu adrese gönderilmekte. Bu nedene tek bir harf için bile yanlış mail adresi yazmışsanız zaten hesabınız sahte mail hesabı üzerine kurulmuş oluyor.

Fakat son dönemde onaylama sistemi olduğu için bu durumda pek mümkün değil. Yani artık yeni üyeler yanlış mail ile üye olursa zaten hesaplarını onaylayamıyorlar. Bu nedenle üyelikte tamamlanmıyor. Yeni sistemde böyle bir duru söz konusu olmadığı için sosyal eski hesabınızda bu şekilde üye olmuşsanız ne yazık ki çok geç çünkü bu tür hesaplar maalesef kurtarma mesajları alamıyorlar.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?
4.5 (90.12%) 251 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Kullanıcı Adını Unutmak – Nasıl Giriş Yapılır? başlıklı makalemizde instagram, Instagram kullanıcı adı ve Instagram kullanıcı adı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube