Sosyal Medya,

Instagram Videosunu Tersten Oynatma

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Videosunu Tersten Oynatma Hakkında

    • 1.1 Instagram Videosunu Tersten Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

      • 1.1.1 Diğer Hikaye Paylaşım Yöntemleri

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram kullanıcılarının daha eğlenceli zaman geçirmesi için yenilikler getirmeye devam ediyor. Instagram videosunu tersten oynatma da bu özelliklerden bir tanesi ve kullanıcıların çok eğlenceli videolar çekmesini sağlayan bir özelliktir.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Hakkında

Instagram, diğer sosyal medya uygulamalarında olan özellikleri kopyalama yolunu da kullanıyor. Snapchat adlı uygulamada olan bu özelliği de kopyalayan Instagram, iyi olan ne varsa kendi bünyesinde topluyor.

Videoyu tersten oynatma, adından da anlaşılacağı gibi bir videonun tersten izlenmesi anlamına geliyor. Bu özellik, genellikle daha eğlenceli videolar çekilmesine yarıyor. Örneğin ileriye doğru bir şey fırlatılırken çekilen video, insanların gizli güçleri varmış gibi bir izlenim verecektir.

Instagram tarafından kullanıcılarına sunulan bu özelliğin zaman sınırlaması var. Kullanıcılar 7 saniyelik videolar çekebilir. İsteyen kullanıcılar daha az süreli video çekebilmesine rağmen, 7 saniyenin üzerine çıkılması mümkün değildir.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanması son derece kolaydır. Bunun için kullanıcıların öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise hikaye paylaşma ekranına geçiş yapılmalıdır. Hikaye paylaşma ekranında iken ekran sol tarafa getirildiğinde farklı seçeneklerin geldiği görülecektir.

Yeni açılan sayfadaki REWIND butonuna basıldığında bu özellik aktif olacak ve videolar tersten oynatılacaktır. Kullanıcıların 7 saniye süre sınırına dikkat etmesi ve videolarına ona göre ayarlaması gerekir.

Diğer Hikaye Paylaşım Yöntemleri

Instagram, kullanıcılarına farklı şekillerde de hikaye paylaşma alternatifleri sunar. Bunların tamamı kullanıcıların daha keyifli zaman geçirmesi ve buradan farklı içerikler üretmesi için kullanımdadır.

Kullanıcılar buradan normal şekilde paylaşım yapabilecekleri gibi Boomerang yöntemi ile de paylaşım yapabilirler. Bunun dışında canlı yayın şeklinde de paylaşım yapılması mümkündür. Dolayısıyla da kullanıcıların farklı seçenekleri olduğu söylenebilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Andrés Iniesta Instagram’ı Karıştırdı

Instagram videosunu tersten oynatma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Yabancı bot takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram videosunu tersten oynatma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Twitter İletişim Hattı Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde twitter destek hattı, twitter iletişim hattı ve twitter telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube