Sosyal Medya,

Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Videoları İleri Sarma

    • 1.1 Instagram Videoları İleri Sarma Yöntemi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya programları içerisinde en popüler olan uygulamalardan birisi olan Instagram’da sürekli yeni özellikler ortaya çıkmaktadır. Bu yeni özelliklerden birisi Instagram videoları ileri sarma yöntemidir. Sosyal medya uygulamalarının çoğunda bulunan bu özellik Instagram programında da var mıdır diye çoğu kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Instagram da bir video izlerken o videoda herhangi bir kısmı gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz ya da daha öncelerinde izlemiş olduğunuz bir videonun sadece son bölümünü merak ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda paylaşılmış olan video paylaşımında izlerken tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi videoyu ilerletme yöntemini merak etmektesinizdir.

Tabi ki öncelikle bu özelliğin tam olarak kullanılıp kullanılmadığına bakalım. Yani Instagram videoları ileri ya da geri sarma yöntemi Instagram uygulamasına kullanıcıları için getirildi mi yoksa getirilmedi mi?

Instagram Videoları İleri Sarma

Instagram videoları ileri sarma yöntemi gibi bir yöntem şu anlık Instagram uygulamasında mümkün değildir. Fakat eğer bir iPhone 3d Touch uzantılı bir telefona sahipseniz, Instagram videoları ileri sarma yöntemi mümkündür. Ancak onun haricinde diğer sosyal medya programlarında olduğu gibi Instagram uygulamasında videoları ileri sarma yöntemi bulunmamaktadır.

Instagram Videoları İleri Sarma Yöntemi

Şayet eğer böyle bir telefona sahipseniz Instagram videoları ileri sarma yöntemi olarak öncelikle yapmanız gereken videoyu izler durumdayken ekran bölümünden sağ kısma dokunarak bir süre basmanız gerekmektedir. Bu kısa süreli dokunmalar sayesinde video ileri sarma yöntemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde ileri aldığınız gibi Instagram videoları geri de sarabilmeniz mümkündür. Ancak bu sefer de video oynarken ekranın sol tarafına parmağınızla kısa süreli basılı tutarak video geri almayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram videoları ileri sarma yöntemi Instagram kullanıcıları tarafından tam olarak gelmesi beklenmektedir. Bu yöntem olmadığı için video izlerken kimi zamanlarda kullanıcılar için sorun yaratabilmektedir.

Instagram videolarının nasıl ileri sarılabileceğini anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden ve gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın. Instagram takipçi ve beğeni satın alma işlemlerinizde de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Instagram videoları ileri sarma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır?İçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram TV ( İGTV ) Kanal Açma başlıklı makalemizde igtv, instagram tv ve kanal açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube