Sosyal Medya,

Instagram Video Paylaşımı Güncellemesi Detayları

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri hiç şüphesiz Instagram. Instagram video paylaşım güncellemesi ile ilgili detaylar yayınlanmaya başladı. İlk çıktığı yıllardan bu yana sürekli olarak değiştirilen ve değişimleriyle de aslında sürekli olarak geliştirilen uygulama son dönemde ise güncelleme sayılarını bir hayli artış göstermeye başladı. Son dönemde değişme hareketi içerisine girdiği de bilinen Instagram uygulamasının artık sürekli yeni güncellemeler alacağı da konuşuluyor. Zira doğrudan Instagram tarafından da gelen açıklamalar aslında bu bilgileri doğrular nitelikte. Zira henüz iletişim butonları uygulamaları ve tasarım değişikliklerinden sonra resimlerin hikayesi özelliğini de kullanıcılara sunan Instagram’ın son dönemde ise artık video güncellemeleri üzerine yoğunlaşacağının da bilgisi verildi.

Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber uygulama için oluşturulacak olan yeni video güncellemesinin detayları da belli olmaya başladı. Belli olan ilk detaylara göre ise video güncellemesi sadece kullanıcılar içinde geçerli olmayacak. Bunun dışında video güncellemeleri sayesinde artık Instagram’da beğendiği videoları ön plana çıkarabildiği gibi kendi videolarını da paylaşacak. Bunun dışında kullanıcılara videolar artık kategoriler halinde verilecek. Yani kullanıcıların istedikleri her hangi bir kategoriye girerek tıpkı Youtube videolarında olduğu gibi doğrudan video izlemeleri de yapabilecekler. Uygulamayı çok daha işlevsel bir hale getirecek olan güncellemenin ise yakın bir aralık sonrasında denemeleri tamamlanıp tamamlanmaz piyasaya sürülmesi bekleniyor. Söz konusu güncellemelerin içeriğinin daha ne gibi yenilikler barındıracağı da merak konusu.

Görsel yönü ile öne çıkan Instagram’ın en çok tercih edilen paylaşım türlerinden biri olan Instagram Video özelliği son bir yıl içerisinde bir hayli değiştirildi. İlk dönemlerde Instagram bu bölüme çok fazla önem vermiyordu. Genel olarak belirlenmiş belli bir formatta, sadece 15 saniyelik videolar paylaşabiliyordunuz. Son dönemde gelen güncellemelerle beraber video bölümü ise bir hayli zenginleştirildi. İlk olarak süre 4 kat arttırıldı.

Video süreleri 60 saniye olarak açıklandı. Video sürelerinin 1 dakikaya çıkarılmasının ardından Instagram Video sistemine daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Hemen sonrasında videolar bölümüne yeni reklam sistemleri dahil edildi. Bir hayli geliştirilen ve yeni efektlerle zenginleştirilen video sistemi şimdi ise bambaşka bir güncelleme daha alıyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çılgınlığı Boyut Değiştirdi

Instagram Video Sarma Özelliği Geliyor

Tüm bu geliştirmelerin ardından Instagram Video bölümüne bu kez video kontrol özelliği getirileceği ortaya çıktı. Şimdilik sadece iOS kullanıcıları için gelecek olan özellik sayesinde Instagram Video kısmında ileri geri sarma yapabileceksiniz. Videolu bir paylaşım açtığınız zaman, 3D Touch sistemini kullanarak videoları sarabileceksiniz. Video üzerinde bir süre ekrana basılı tutmanızın ardından açılan 3D Touch menüsü sayesinde videoları ileri geri oynatabileceksiniz. Instagram Video paylaşımlarında, videoları öne sarma ya da geriye alma gibi bir ayrıcalık sunulmuş olacak.

Sistemin 3D Touch menüsü üzerinden ilerlemesi de bir başka detay. Yani şu an için sadece iOS kullanıcıları için bir değişiklikten söz ediyoruz. Yeni özelliğin şimdilik iOS kullanıcıları için yayınlanacağı ve yapılan testlerinde bu sürümler üzerinde yapıldığı belirtiliyor. Android işletim sistemi için benzeri bir özelliğin gelip gelmeyeceği konusunda ise bir bilgi verilmiş değil.

Android Oreo sonrasında iOS işletim sisteminde yer alan 3D Touch sistemine benzer bir sistemin kullanılmaya başlaması ve Instagram’ın Android sürümünün de artık hızlı geliştirmelere açılmış olması, benzeri bir sistemin Android işletim sistemine de geleceğini gösteriyor. Tüm bunlar için Instagram’ın resmi açıklamalarını bekliyoruz. Uygulama bu konu için resmi bir açıklama yaptığı zaman, güncellemenin Instagram Video sistemini daha ne gibi farklılıklarla yenileyeceğini göreceğiz. Android içinde soru işaretleri ortadan kalkmış olacak.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

Instagram Video Paylaşımı Güncellemesi Detayları
4.5 (89.28%) 433 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Etkinlik Güncellemesi Geliyor başlıklı makalemizde instagram, Instagram video ve Instagram Video güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube