Sosyal Medya,

Instagram TV ( İGTV ) Kanal Açma

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Instagram TV ( İGTV )  Özelliği Nedir?

  • 1.1 İGTV Üzerinden Para Kazanma 

   • 1.1.1 Instagram TV Özellikleri
  • 1.2 İGTV’ye Nasıl Video Yüklenir?

   • 1.2.1 IGTV’ye Video Ekleyenler Kullanıcılarının Bazıları

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram TV ( İGTV )  Özelliği Nedir?

İGTV yani Instagram  TV BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre1 dakikalık video süresini yaklaşık olarak 1 saate çıkartan güncellemedir. Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom1 saate çıkan videoları, Youtube’da olduğu gibi tam ekran(yatay şekilde) özelliğinin olmayacağını ve 1 dakikalık videolardaki gibi portre modunda(dikey şekilde) devam edeceğini söyledi.  İGTV, Instagram’ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama olarak da yayınlanacak. IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak.

İGTV Üzerinden Para Kazanma 

Zaten birçok kullanıcı 1 dakikalık videolardan şikayetçiydi. Gelelim kullanıcıların akıllarında soru işareti olan asıl soruya. “İyi, güzel bir güncelleme yarım yüklediğimiz müzikleri, video klipleri artık rahat rahat full olarak takipçilerimizle paylaşabileceğiz peki bu videolardan para kazanabileceğiz mi?” Maalesef şuan için Youtube’da olduğu gibi reklamlar üzerinden para kazanmak gibi bir durum yok ama şuan için olmasa da zaman içinde birçok yayıncı Youtube’a rakip bir firma çıkabileceğini biliyordu. Şimdilik Instagram kullanıcıları hesap satarak ya da sayfalarına aldıkları reklamlar üzerinden para kazanmaya devam edecek ama İGTV gibi  bir önemli güncellemeden sonra video üzerine reklam alanları ekleyerek Youtube’a rakip olması düşünülmeyecek bir durum değil.

Instagram TV Özellikleri

-En fazla 4k video yüklenebilecek.

-Bilgisayar üzerinden de video yüklenebilme özelliği getirilecek fakat mobil öncelikli.

-Kolay kullanım.

-Kaliteli içerik! Hedefleri arasında ilk öncelik ünlüler olduğu için( normal bir Instagram kullanıcısından kat ve kat takipçileri olduklarından dolayı) bizi kaliteli içerikler bekliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Travers Beynon Instagram Üzerinden Cevap Geldi

– Ayrı bir uygulama olarak da yayınlanacak ve uygulama olarak yayınlandıktan sonra yatay görünüm özelliği gelecek.

İGTV’ye Nasıl Video Yüklenir?

Instagram TV özelliği yüklenen video süresini 1 dakikadan 1 saate yükselten bir güncellemedir. 1 saatlik video yüklemek için uygulama henüz çıkmadığından dolayı ek olarak bir şey yapmanıza gerek yok. Normalde nasıl video yüklüyorsanız aynı işlemleri yapmanız yeterlidir. Uygulama çıktığında video yüklemek için gereken işlemleri ve tanıtımını paylaşacağız bizi takipte kalmanız yeterlidir.

IGTV’ye Video Ekleyenler Kullanıcılarının Bazıları

Eğer İGTV özelliğini merak edip kullanmadan görmek istiyorsanız sizin için bu özelliği kullanan bir kaç kişi bulduk;

Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Tyler Blevins (@ninja)

Lele Pons (@lelepons)

Susie Shu (@susiemeoww)

Instagram TV  kanal açma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram TV  kanal açma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram TV ( İGTV ) Kanal Açma
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde twitter arama geçmişi ve twitter geçmişi temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube