Sosyal Medya,

Instagram Stop Motion Özelliği için Testler Başladı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Cadılar Bayramı için özel olarak yayınlandığı Superzoom özelliği bir hayli sevilen Instagram, benzeri bir sistem olan Instagram Stop Motion üzerinde çalışmalara başladı. Aslında Cadılar Bayramı üzerine kurulu bir konsept için yayınlanmıştı.  Superzoom sisteminin çok fazla önemsenmeyeceği, daha doğrusu dönemlik bir ilgi toplayacağı düşünülüyordu. Fakat Instagram’ın bile beklemediği bir ilgi gelmeye başladı.

Hikayeler bölümünün en çok kullanılan kısımlarından biri olmaya başlayan yeni özellik bu kadar çok dikkat çekince uygulama fırsatı görmüş olacak ki benzeri bir sistem olan Instagram Stop Motion üzerinde çalışmalara başladı. Yeni özelliğin nasıl bir sistem kullanacağı ve hangi bölüm için geçerli olacağı konusunda da önemli bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Instagram Stop Motion Nasıl Bir Ayrıcalık Sunacak?

Söz konusu sistemin superzoom özelliği gibi ekstra bir özellik olarak karşımıza çıktığını göreceğiz. Boomerang kadar konuşulacağı düşünülen Instagram Stop Motion, resimleri ardı ardına sıralamanızı sağlayacak. Çektiğiniz resimleri ardı ardına sıralayıp, bir video benzeri içerik oluşturmanız sağlanacak. Oldukça eğlenceli bir sistem olarak sunulacak olan yeni fotoğraf düzenleme işlemi için detaylı bilgilendirmelerde şu an için yapılmış değil.

Doğrudan bir filtre gibi kullanım mı yapılacak? Yoksa kullanım superzoom özelliğinde olduğu gibi fotoğraf çekim ekranında görüntüleme ile gösterimi mi sunacak, bilemiyoruz. Bunun için Instagram Stop Motion özelliğinin testlerinin tamamlanması gerekiyor. Testlerin tamamlanmasının sonrasında Stop Motion özelliği konusunda daha detaylı olarak bilgiler paylaşılacak. Ayrıca Instagram’ın benzeri uygulamalara da devam edeceğini belirtelim.

Instagram Stop Motion, Superzoom, Boomerang benzeri paylaşımları renklendirecek olan yeni özelliklerin kalıcı bir şekilde, düzenli olarak yayınlanması bekleniyor. Şu an iOS üzerinde testleri devam eden yeni sistemin detayları belli olduğu zaman sitemiz üzerinden yeni özelliğin kullanımı ve detayları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Arda Turan Instagram Yeni Projesini Tanıttı

Instagram Stop Motion Özelliği için Testler Başladı
4.5 (90.31%) 223 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Superzoom Özelliğini Duyurdu başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram Superzoom ve Instagram ZOOM hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube