Sosyal Medya,

Instagram Son Dönemde Hangi Güncellemeleri Aldı?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Resimlerin Hikayesi Özelliği
  • 2 Hikaye Önerileri Güncellemesi
  • 3 Zoom Güncellemesi
  • 4 Yorum Engeli Özelliği
  • 5 Yayınlanan Diğer Güncelleştirmeler

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram Son Dönemde çok parlak günler geçiriyor. Sosyal medya uygulamalarının ana amacı daha fazla kullanıcı kazanmak. Facebook, Twitter ve hatta Instagram’ın da en büyük amacının bu olduğunu söylemek gerekiyor. Son dönemde de sırf kullanıcı sayılarını arttırmak için uygulamaların bir dizi güncellemeler yayınladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle Facebook desteği ile beraber Instagram Son Dönemde bu konuda en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri. Sadece yayınlanan son güncellemeler bile Instagram’ın epey bir değiştirilmesine de neden olmuştu. Snapchat uygulamasını geride bırakmak ve fotoğraf paylaşımı uygulamaları arasında en başarılı uygulama olabilmek için yayınlandığı tüm bu güncelleştirmeler ile beraber Instagram’ın yavaş yavaş istediği noktaya da gelmeye başladığını görebiliyoruz. Peki, ama Instagram Snapchat ile girdiği yarışta öne geçebilmek için ne gibi güncellemeler yayınladı ve bu güncellemeler uygulamaya ne gibi yenilikler kazandırdı daha detaylı olarak bakalım.

Resimlerin Hikayesi Özelliği

Aslında çok kısa bir süre önce yayınlanmasına rağmen Snapchat tarafından kullanılan bir özelliği doğrudan Instagram’ın kullanılması resimlerin hikayesi özelliğinin de epey konuşulmasına neden oldu. Epey bir süredir konuşulan resimlerin hikayesi özelliği güncellemesi ise açık ara Instagram’ın son dönemde yayınladığı en büyük güncellemelerden de biri olmayı başardı. Haliyle şuan için en çok konuşulan güncellemenin de bu güncelleme olduğunu da belirtelim.

Hikaye Önerileri Güncellemesi

Resimlerin hikayesi özelliği Instagram’ın en çok konuşulan özelliklerinden biri oldu. Instagram’ın bu şekilde en çok dikkat çeken özelliklerinden biri olması resimlerin hikayesi özelliğinin de ardı ardına güncelleme almasına neden oldu. Zira Instagram hikayeler özelliğini de güncelleyerek çok daha fazla gündeme gelmeye başladı. Bu alanda yayınlanan yeni güncellemenin ise hikayeler için öneriler güncellemesi olduğunu da belirtelim. Söz konusu güncelleme ile beraber kullanıcıların artık Instagram üzerinden paylaşılmış olan hikayeler için önerilerde alabildiğini de belirtelim.

Zoom Güncellemesi

Resimlerin hikayesi özelliği bir yan dursun Instagram’ın uzun süredir beklenen özelliklerinden birisinin de geçtiğimiz günlerde uygulamaya dahil edildiğini de söylemek gerekiyor. Zoom adı verilen yeni güncelleme ile beraber kullanıcıların artık Instagram paylaşımlarını yaklaştırmasına da olanak sağlandı. Adından da anlaşılacağı gibi resimlere Zoom yapabilme amacıyla yayınlanan yeni güncelleme kapsamında Instagram’ın profil resimleri değil tüm paylaşımlarının da yakınlaştırılabildiğini de belirtelim. Fakat bu güncellemenin ilk olarak iOS için yayınlanması ve Android için güncellemenin gecikmesi Instagram’ın biraz eleştirilmesine de neden oldu. Fakat Instagram eleştiriler karşısında her hangi bir açıklama yapmayarak da dikkatleri üzerinde toplamıştı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Logo Değişiminin Önünü Kapadı

Yorum Engeli Özelliği

Yine Instagram’ın son dönemde yayınladığı ve yine en çok konuşulan güncellemelerinden birisi de yorum engeli güncellemesi oldu. İlk olarak sadece Instagram paylaşımlarında yorum yapılmasının önüne geçeceği açıklanan güncellemenin bu şekilde yayınlandığını da gördük. İlk versiyonun da sadece Instagram paylaşımlarına yorum yapılıp yapılmayacağının kontrolünün yapılabildiği güncelleme birkaç gün önce ise yenilendi. Yenilenmesinden sonra ise güncellemenin artık kelime filtreleme şeklinde yorum engeline dönüştüğünü de belirtelim. Yani artık bu güncelleme ile beraber kullanıcıların hesaplarına girerek doğrudan belli kelimeleri yorum bölümünde engellemeleri de mümkün kılındı. Söz konusu güncellemenin epey beğenildiğini de belirtelim.

Yayınlanan Diğer Güncelleştirmeler

Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra kullanıcılara ufak tefek birçok yeni özellik daha sunulduğunu da belirtelim. Bunlar arasında ise Instagram hikayeler yazılarının renklendirilmesi, güvenlik güncelleştirmeleri gibi birçok küçük güncellemede yayınlandı. Tüm bu güncellemelerle beraber Instagram Son Dönemde birçok yeni güncelleme yayınlayabilir de. Zira şimdiden yeni güncellemeler için yavaş yavaş testlerinde yapılmaya başlandığı haberleri gelmeye başladı. Instagram’ın da bu konuda belli başlı bazı resmi açıklamaları da yok değil.

https://www.instatakipci.com/igtv/begeni/

 

Instagram Son Dönemde Hangi Güncellemeleri Aldı?
4.1 (82.7%) 37 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram iOS 10 İçin Güncellenecek Mi? başlıklı makalemizde instagram, Instagram İOS ve Instagram iOS 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube