Sosyal Medya,

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Kullanıma Girdi

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya güncellemelerine Instagram damga vurdu. Öyle ki son verilere göre bu alanda en sık güncelleme yayınlayan uygulamaların başında Instagram geliyor. Henüz geçen hafta yayınlanan hikayeler güncellemesi ve direct mesaj güncellemelerinden sonra, bu konuda kendini kanıtlayan sosyal medya uygulamasının bundan sonraki süreçte yayınlanacak olan güncellemelerde de daha çok işleyişi baz alan değişiklikleri öne çıkaracağından söz etmiştik. Açıklamalardan sadece bir hafta sonra işleyişi baştan sona değiştirecek yeni bir güncellemeyle daha karşı karşıya kaldık. Bu kez Instagram Seni Takip Ediyor sistemi devreye girdi. Hemen detaylara ve yeni özelliğin kullanımı nasıl değiştireceğine geçelim.

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Takipçi Kontrolünü Kolaylaştıracak

Yeni güncelleme bir süredir tartışılan bir konu üzerine yayınlanmış olan bir güncelleme. Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi sonrasında kullanıcılar, kişilerin kendilerini takip edip etmediklerini doğrudan öğrenebilecek. Bu özellik daha önce çok denenmiş ve getirilmemiş bir özellik olarak dikkat çekmiş olsa da artık kullanıma giriyor. Arkadaşlarınız içerisinde takipçileriniz için saatlerce araştırma yapmak yerine yeni sistemi kullanabileceksiniz. Peki, nedir ve nasıl kullanılır?

İşleyiş oldukça basit. Bir profile girdiğiniz zaman, eğer bu profil sizi takip ediyorsa profil bilgilerinin altında “… seni takip ediyor” ibaresini göreceksiniz. Bu ifadeyi gördüğünüz hesaplar sizi takip ediyor demektir. Bunun dışında kullanıcıların takibi bırakması durumunda “seni takip ediyor” yerine normal profil bilgileri geliyor.

Oldukça kullanışlı bir güncelleme olarak karşımıza çıkan Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi, diğer sosyal medya uygulamalarında da yer alan bir özellikti bunu da ekleyelim. Yani Instagram bir yandan eksiklikleri tamamlarken, bir diğer yandan ise yeni özelliklerini denemeye devam ediyor. Son olarak güncellemenin dünya genelinde kullanıma girdiğini hatırlatalım. Fakat Android kullanıcıları için geçerli olan bir durum söz konusu.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler İçin Portre Modu

Henüz güncellemenin iOS sürümü kullanıma girmiş değil. Bunun içinde birkaç hafta beklemek gerekecek. Henüz genel güncelleme sürümü de iOS işletim sistemleri için yayınlanmadı. Bu durumun nedeni olarak ise iOS 11 işletim sistemini gösterebiliriz. Güncellemeler geçiş tamamlandıktan sonra yayınlanacaktır. İlk bilgiler bu yönde.

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Kullanıma Girdi
4.5 (89.7%) 363 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Video Sesleri İçin Yeni Düzenleme Geliyor başlıklı makalemizde Instagram güncelleme ve Instagram Video Sesleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube