Sosyal Medya,

Instagram Sahte Hesaplar

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Sahte Hesaplardan Nasıl Korunmalı

    • 1.1 Instagram Sahte Hesaplar ve Suç

      • 1.1.1 Instagram Fotoğraf Hırsızlığı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Instagram sahte hesaplar tüm önlemlere rağmen önlenemeyen sorunlardan biridir. Günümüzde sahte hesaplar yalnızca ünlü kişilerin başına gelmemekte, birçok normal kişi hakkında da sahte hesaplar oluşturulmaktadır. Bugünkü yazımızda sahte hesapların ortaya çıkaracağı sorunlardan ve sahte hesaplardan nasıl korunabileceğinizden bahsedeceğiz.

Instagram Sahte Hesaplardan Nasıl Korunmalı

Sosyal paylaşımın yapıldığı uygulamalar hayatımızın vazgeçilmez parçası haline geldi. Artık zamanımızın çoğunu Instagram ve benzeri uygulamalarda geçirir hale geldik. Instagram hesabınızı kullanırken bilinçli hareket etmeli, tüm güvenlik önlemlerini istisnasız yerine getirdiğinizden emin olmalısınız. Elbette yalızca alınan güvenlik önlemleri tek başına yeterli olmuyor. Günümüzde Instagram sahte hesaplar da en büyük sorunlardan biri haline geldi. Instagram yetkilileri aldıkları önlemlerle her gün yüzlerce sahte hesabı kapatmasına rağmen bir o kadarı da halen açık durumda.   Instagram sahte hesaplar kullanılarak birçok suç işlenmekte, bunların başında da dolandırıcılık gelmektedir. Bu hesaplardan korunmak için öncelikle kendi hesabınızın sahtesinin açılıp açılmadığını sık sık kontrol etmelisiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı bilgilendirerek kendinizin kişisel bilgi ya da para istemeyeceğinizi bu tarz bir durumla karşılaştıklarında temkinli davranmaları gerektiğini hatırlatmalısınız. Sahte bir hesaba rastladığınızda hemen durumu bildirerek yetkililerden hesabı kapatmalarını talep etmelisiniz.

Instagram Sahte Hesaplar ve Suç

Birçok ünlü kişi sahte hesaplar yüzünden davalık olmaktadır. Hemen hemen her ünlü kendi adına açılan sahte hesaplardan dolayı sıkıntı yaşamakta ve bu durumdan oldukça rahatsız olmaktadır. Instagram’da en sık işlenen suçların başında dolandırıcılık gelmektedir. Özellikle online alışveriş üzerinden birçok vatandaşımız dolandırılmaktadır. Yalnızca aldığınız ürüne ödediğiniz parayı değil, dolandırıcıların tuzağına düştüğünüzde kredi kartı bilgilerinizi de kaptırabilmektesiniz. Bu nedenle Instagram üzerinden ürün alacaksanız, satış yapan hesabın güvenilirliğini teyit etmeli, yorumlarına ve iletişim bilgilerine göz atmalısınız. Alışverişi yapmadan önce hesabın işletme adresini ve telefon bilgilerini alarak teyit edebilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Hırsızlığı

Birçok kullanıcının başına gelen en büyük sorunlardan biri de fotoğraflarının çalınmasıdır. Fotoğraflar bazen sadece güzel oldukları için değil, arkadaşlık sitelerinde kullanılmak içinde çalınabilmektedir. Kullanıcılar arkadaşlık ve benzeri sitelerde fotoğraflarını gördüklerinde oldukça şaşırabilmektedir. Bunun gibi bir sorun yaşamak istemiyorsanız, hesabınızı gizli hale getirmeli ve tanımadığınız kişilerin takip isteğini kabul etmemelisiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Göztepe SK Instagram Hesabı

Instagram Sahte Hesaplar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

300 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak sosyal medya platformları arasında birinciliğe yaklaşan Instagram kullanıcı sayısını arttırması ile yeni girişimlerine de başladı. Bu bağlamda Instagram yetkililerinin yaptığı açıklamalarda yeni bir uygulamanın kullanılmaya başlandığı anlatıldı. Instagram üzerinde ki sahte hesapları dikkate alarak yapılan bu yeni uygulama bir anda dikkatleri üzerine çekti. Yeni uygulama her hangi bir ver ya da yenilik içermiyor. Bu yeni uygulama sade kullanıcılara yönelik. Instagram bu alanda ki en büyük sorunlardan biri olan sahte hesapları engellemek için böyle bir uygulamaya gidiyor.

Yeni uygulama ile Instagram artık sahte hesapları tamamen ortadan kaldırılacak. Sahte hesapların tek tek kapatılması ve kötü amaçlı kullanıcıların silinmesi sonucu birçok hesabın takipçi sayılarının da düşmesi anlamına geliyor. Instagram yetkilerinin yaptığı açıklamaya göre hesabını açan fakat hiçbir aktivitesi olmayan hesaplarda sahte hesaplar olarak görülecek ve bu hesaplarda silinecek. Tüm bu sahte ve pasif hesapların silinmesi durumunda ise Instagram’ın kullanıcı sayısında bir düşüş yaşanacak. Yaşanacak olan bu düşüşün ne kadar olacağı ise merak konusu. Tüm bunların yanında artık Instagram hesap açılırken çok daha dikkatli davranarak baştan sahte hesapları engelleyecek gibi. Zira her seferinde bu kadar sahte hesabı kapatmak mümkün olmayabilir. Yetkililerden gelen açıklamalarda bu yönde.

Instagram Sahte Hesaplarİçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde instagram fotoğrafçılığı ve instagramda kaliteli fotoğraf paylaşmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube