Sosyal Medya,

Instagram Rezervasyon Dönemi Geliyor

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Üzerinden Rezervasyon Yapılabilecek
  • 2 Yeni Sistem İçin Özel Menü Mü Gelecek?
  • 3 Her İşletme Hesabından Kullanılabilecek Mi?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram çok hızlı bir şekilde güncellemeler almaya devam ediyor. Yeni gelen güncelleme ile birlikte Instagram rezervasyon dönemi hizmeti başlıyor. Yakın Zamanda canlı yayın özelliği ilke ilgili bir güncelleme alan Instagram canlı yayınları kullanıcıların istedikleri gibi kayıt altına alabileceklerini belirtmişti. Sadece canlı yayın sırasında söz konusu özelliğin açılması durumunda Instagram’ın canlı yayın özelliği ile beraber artık yayınların kayıt altına alınabileceği açıklandı. Şu an için bu güncelleme sistemi üzerinde çalışmaları devam eden uygulamanın bunun dışında bir dizi yeni güncelleme daha aldığı da daha doğrusu almaya hazırlandığı da belirtildi.

Yapılan açıklamaların ardından uygulamanın bir değil 2 değil birçok güncelleme sistemi üzerinde çalıştığı belirtildi. İlk önce resim bulanıklaştırma özelliği hemen ardından canlı yayın sistemi derken şimdi ise sosyal medya devinin rezervasyon sistemi üzerinde bir güncelleme yayınlayacağı ortaya çıktı.

Instagram Üzerinden Rezervasyon Yapılabilecek

Güncelleme ortaya çıkar çıkmaz sistemin nasıl işeyeceği de merakla beklenmeye başladı. Konu hakkında açıklamalar yapan Instagram sistemin işleyişi hakkında da bilgi verdi. İlk etapta rezervasyon sisteminin Instagram da başka bir konuyu ya da özelliği ifade ettiğini düşünebilirsiniz. Fakat gerçek bundan farklı. Sistem doğrudan bildiğiniz rezervasyon sistemi gibi işleyecek. Öncelikle Instagram’ın reklamlarını aldığı firmalar için kullanılacağı belirtilen yeni teknolojinin bu markalar üzerinden tüm işletme hesaplarına kadar uzanacağı düşünülüyor.

İşleyiş ise genel olarak şöyle olacak; Instagram ile reklam anlaşması olan ya da Instagram üzerinden sponsorlu bir ticaret hesabı olan işletmeler ya da ticaret hesapları üzerinden rezervasyon alınabilecek. Kullanıcılar bu hesaplara girerek istedikleri zaman rezervasyon yaptırabilecekler. Sistemin genel işleyişi bu kadar kolay olacak. Diyelim ki Instagram üzerinden sayfası bulunan bir restoran için yer ayırtmak istiyorsunuz. Bunu doğrudan işletmenin Instagram sayfası üzerinden yapabileceksiniz. Rezervasyon yaptığınız işletmeye de bu anında bildirilecek. Tabi sistemde doğrudan işletme ile iletişime geçmenin de mümkün olacağı düşünülüyor.

Yeni Sistem İçin Özel Menü Mü Gelecek?

Şu an var olan Instagram tasarımında işletmeler ya da herhangi bir hesap için bu şekilde rezervasyon oluşturmaya izin verecek bir tasarım bulunmuyor. Kullanıcıların siteye gelip kullanıcı bilgilerini ve istedikleri rezervasyon durumlarını kayıt altına alabilecekleri bir sisteme uygun bir tasarım bulunmuyor. Bu sistem için belli başlı kullanıcı bilgilerini ya da işletme bilgilerini almak için kullanılacak menülere ve yeni tasarımlara ihtiyaç olacak. Instagram bunu nasıl sağlayacak şu an için bilinmiyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Murat Yıldırım Instagram Paylaşımları İle İddiaları Yalanladı

Mevcut sisteme göre bakacak olursak Instagram’ın paylaşımlara yorum olarak alma dışında rezervasyon alacağı bir sistem ne yazık ki yok. Bu nedenle aslında sistemin daha değişik bir şekilde işleyebileceğini de düşünebiliriz. En azından Instagram kullanıcıları için özel bir tasarım görme şansı olabilir. Bunun için Instagram tarafından yeni sistem hakkında yapılan açıklamaları takip etmek gerekecek. Instagram rezervasyon sistemi için soru işareti olarak kalan daha birçok nokta var.

Her İşletme Hesabından Kullanılabilecek Mi?

Instagram şu an bu konuda bir bildirim yapmadı. Fakat yapılan rezervasyon sisteminin detaylarını düşünecek olursak tabi ki yeni sistem ilk aşamada her işletmeye uygun olmayacak. Bunun Instagram rezervasyon sistemi ilk aşamada sadece Instagram ile iş ortağı olan markalar için kullanılabilir. Mesela bir markanın ürünlerini Instagram üzerinden rezervasyon ile satın alabilirsiniz.

Bunun dışında yeni sistemin hemen her işletme hesabını desteklemeyeceği düşünülüyor. En azından ilk aşama için. Ekstra olarak rezervasyon sisteminin ülkemiz dahil olmak üzere tüm bölgelerde de açık olup olmayacağı tartışmaları hala sürmekte. Yani sadece belli bölgeler de kullanılacak bir rezervasyon uygulamasıyla da karşılaşmak mümkün bunun için sadece yapılan açıklamayı beklemek gerekecek. Bakalım rezervasyon sisteminde Instagram neler sunuyor olacak.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-begeni

Instagram Rezervasyon Dönemi Geliyor
4.5 (89.25%) 305 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Sansür Sistemi Değişiyor. Yeni Sistem Nasıl Çalışacak? başlıklı makalemizde instagram bulanık resim, instagram hasas paylaşım ve instagram sansür güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube