Sosyal Medya,

Instagram Photo Map Özelliğini Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

İlk olarak bu yılın ikinci yarısında gündeme gelen Photo Map söylentileri gerçeği yansıtıyor. Keza Instagram Photo Map ‘i kaldıracak şeklindeki spekülatif haberlerin gerçeklik payının ne denli olduğu bilinmiyordu. Buna rağmen hak verilen bir durum olduğunu da söylemekte fayda görüyoruz. Çünkü artık hiç kimse haritalara göre paylaşımlara bakmak gibi bir sosyal ağ deneyimine ihtiyaç duymuyor. Konumdan ziyade herkesin ilgilendiği nokta paylaşımın kendisi oluyor.

Instagram Photo Map uygulamasını anlık olarak konuma özel paylaşımlar, bir konumda çekilen birden fazla görselin aynı anda gösterilmesi ve anılara özel erişim gibi amaçlarla yürürlüğe koymuştu. Fakat istenilen olmadı ve yeniliklerle adından söz ettiren Instagram bu kez bir özelliğinden vazgeçtiğini açıkladı. Herkesi şaşırtan bu güncellemenin ne kadar zaman alacağına ilişkin farklı kalıplar mevcut.

Photo Map Gidiyor Mu?

Kimisine göre bunun tüm hesaplardan aktif olarak kaldırılması mümkün değil. Ancak geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa Instagram Photo Map özelliğini kaldırmak için düğmeye basmış. Temmuz ayında ortaya çıkan iddialar son olarak Kasım ayının sonlarında gündeme gelmişti. Şu sıralar 2017’ye günler kala erişimin hesaplardan yavaş yavaş silineceğini gösteriyor.

Yapılan açıklama kullanım oranının çok düşük olmasından kaynaklı olduğunu gösteriyor. Ki kendinizden pay biçerek bu durumun gerçekliğe yatkınlığını hesaplayabilirsiniz. Şimdiye kadar kaç kez Photo Map kullanarak insanların konumlara göre neler paylaştığına baktığınızı düşündüğünüzde oldukça isabetli bir karar olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Tüm profillerden bir anda silinmeyecek olan Instagram Photo Map özelliği uzun bir sürece yayılarak ortadan kaldırılacak. Burada muhtemelen bölgesel bir temizlikten söz ediliyor.

İlk olarak Amerika’da başlayacağını tahmin ettiğimiz geriye dönüş yavaş yavaş farklı kıtalar ve farklı ülkelerde devam edip 600 milyonu aşan Instagram kullanıcısında etkin olacak. Haliyle ciddi bir süreç alacağına eminiz. Snapchat ve benzeri uygulamaların çok sayıda işlevsel özelliğini kendi sistemine entegre eden Instagram vazgeçtiği özellikler arasına bir yenisini daha eklemiş olacak. Her geçen gün kendisini geliştiren, kitlesel bazda bakıldığında da büyüme gösteren şirketin doğru adım attığını düşünenler bir hayli fazla. Özelliği kullanmakta olan düşük çaptaki kitleler ise bunun adil bir uygulama olmadığının üzerine vurgu yapıyorlar.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Messenger İçin Resimlerin Hikayesi Özelliği nin Detayları Ortaya Çıktı

https://www.instatakipci.com/

Instagram Photo Map Özelliğini Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor
4.5 (89.52%) 420 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Kullanım Alışkanlıkları ndan Yaş Analizi Yapıldı başlıklı makalemizde Instagram analizleri ve Instagram hangi yaş aralığında çok kullanılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube