Sosyal Medya,

Instagram Paylaşımlara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram paylaşımlara konum ekleme yaparken dikkat edilecek hususlar arasında birçok farklı konu başlığı üzerinde durabiliriz. Bunların başında etiket, fotoğraf filtreleri ve paylaşım zamanı gibi kıstaslar herkesin aklına gelse de fotoğrafların nerelere ait olduğu da önem teşkil ediyor. Dolayısıyla Instagram paylaşımlarında konum oldukça önemli bir yere sahip oluyor. Herkes önemseyip eklemese de bunun sizin ve doğrudan hesabınız için güzel bir pozitif ayrıntı olacağından şüpheniz olmasın.

Paylaşım yaparken birçok ayar yaptığımız aşikâr. Seçtiğimiz fotoğrafın ardından ileri tuşuyla farklı filtre argümanları arasından fotoğrafı istediğimiz efekte en uygun şekle getiriyoruz. Ardından etiketlemeler, açıklama kısmı ve paylaşım kalıyor. Tam bu esnada ‘haritaya ekle’ kısmı ise Instagram’a konum ekleme açısından bizlere sunulan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Buraya tıkladığımız an paylaşımlarımızın harita üzerinde de yoğun bir biçimde gösterileceğini fark edebiliyoruz.

Aynı zamanda fotoğrafı paylaştığımız an hangi şehirdeyseniz, hangi muhitteyseniz veya hangi mekândaysanız bunu paylaşımın alt kısmında görme şansı yakalıyoruz. Bir nevi diğer insanlarında mekân bazlı aramalarında, mekân araştırmalarında bu fotoğrafın karşılarına çıkmasını sağlıyoruz. Etkileşim açısından buradan da bir artı puan sağladığı kesin.

Instagram Paylaşımlarında Konum Önemli Mi?

Instagram’a konum eklemek önemli midir diye düşünecek olursak bir paylaşımın nereyi temsil ettiği sizin için elbette önemli olmayabilir. Fakat sizi takip eden kişiler, aynı zamanda takipçilerinizin çevresindeki insanlar keşfet üzerinden paylaşımlarınıza sürekli olarak dahil olabilirler. Burada ilgi odağı olmanın yolu ise etiketlemeler, net açıklamalar ve konum bilgileriyle mümkün oluyor. Merak uyandıran bir mekânda yapacağınız fotoğraf paylaşımı eğer etiket ve konum olmazsa hiç kimseye ulaşmadan arada kaynayabilir.

Oysa bu paylaşımda etiket kullanmanız, birde aktif bir konum bilgisi eklemeniz hem paylaşımınızın daha elit görünmesini, hem de kullanıcı odaklı olarak ulaşabileceği noktalara tamamıyla ulaşmasını sağlayabilir. Instagram paylaşımlarına konum eklediğiniz an ortak etkileşim kişileriyle de keşfet üzerinden bir araya gelebilme şansına sahip olacaksınız. Bu sizin takipçi, yorum ve beğeni çitanızı yukarıya çekecekken aynı şekilde farklı kullanıcılarla da yoğun bir iletişim ağına girmenizi sağlayacaktır. İster istemez hesabınız için olumlu bir koza dönüşecektir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Zoom Özelliği

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/goruntuleme

Instagram Paylaşımlara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?
4.5 (90.23%) 260 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram 3D Touch Nasıl Aktif Olarak Kullanılır? başlıklı makalemizde Instagram 3D Touch aktif etme ve Instagram 3D touch her telefonda kullanılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube