Sosyal Medya,

Instagram Markalı İçerik Ne Demek?

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram üzerinden takipçi kazanmak hemen hemen her kullanıcının hedefleri arasında geliyor. Sosyal medya uygulaması üzerinden takipçi kazanmak ise kullanıcılara epey bir artı sağlıyor. Uygulamanın bu şekilde kullanıcılara sağladığı en büyük artı ise reklam gücü. Bir kullanıcının hesabı ne kadar çok takip edilirse, kullanıcının ne kadar çok takipçisi varsa hesap o kadar değerli hale geliyor ve kullanıcılar bu şekilde markalarla anlaşabiliyor. Markalarda bu noktada kullanıcıların hesaplarının popülaritesini kullanarak reklamlarını yayınlayabiliyorlar. Bu noktada devreye Instagram Markalı İçerik giriyor. Kullanıcılar ile markaların iş birliğini ortaya koyan markalı içeriklerin ne amaçla kullanıldığına ve nasıl katkı sağladığına bakalım.

Instagram Markalı İçerik Nasıl Farklara Sahip

Aslında çok eskiden beridir kullanılan özelliklerden biri olmasına karşın Instagram tarafından yeni yeni kuralları paylaşılan Instagram Markalı İçerik paylaşımlarında kullanıcı ile sponsor, yani marka arasında anlaşma yapılıyor ve kullanıcı kendi hesabından bu paylaşımlara yer veriyor. Instagram hesabından paylaşılan içerik ise reklam amaçlı olarak yerleştiriliyor ve bu durumda kullanıcı isterse doğrudan paylaşıma markanın adını sponsor olarak yerleştirebiliyor. Bu paylaşımlar Instagram Markalı İçerik olarak adlandırılmaya başlandı. Burada Instagram ile kullanıcı arasında ise herhangi bir maddi durum ortaya çıkmıyor. Yani kullanıcıların paylaşacakları reklam içeriklerini markalarla anlaşmaları gerekiyor.

Fakat Instagram’ın bu tür paylaşımlara karşı belli kurallar belirlediğini de ekleyelim. Bir nevi markanın ürününün hangi kurallar içerisinde reklamının oluşturulacağından söz ediliyor. Paylaşımların hangi düzende yapılması, reklamın nasıl yapılacağı, yayın düzeninin nasıl olacağı gibi konularda belirtilmiş olan detaylara da dikkat ederek Instagram üzerinden reklam paylaşımları gerçekleştirilebiliyor. Söz konusu bölüm henüz Instagram’ın yeni yeni kullanılmaya başlanan bölümü, kuralları olarak değerlendirilmekte.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Pembe Kurdele Projesi Best Business Awards Ödülünü Aldı

Fakat işin temeline indiğimiz zaman aslında bu özelliğin, birçok kullanıcı tarafından uzun süredir yapıldığını biliyoruz. Instagram şimdi bunlara ek olarak etiketle ve benzeri sistemler hakkında bilgilendirmeler yapmaya başladı. İş ortağı olarak adlandırılan bu yeni durum hakkında Instagram bilgi paylaşımlarına da devam edecek gibi duruyor. Şu an için birçok hesap tarafından kullanılan reklam sisteminin adı konulmuş oldu. En önemlisi de söz konusu sistemle beraber  kullanıcıların biraz daha resmi bir reklam imkanı elde etmeleri sağlanıyor.

Instagram Markalı İçerik Ne Demek?
4.4 (87.73%) 75 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Direct Mesajlarında Fotoğraf Göndermede Yeni Dönem başlıklı makalemizde direct kaybolan fotoğraflar, Instagram Direct ve Instagram Direct güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube