Sosyal Medya,

Instagram Kullanımını Değiştirecek 4 Güncelleme Yolda

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Sessize Alma Butonu
  • 2 Yavaş Çekim Özelliği Yolda
  • 3 Emoji İle Tepki Özelliği
  • 4 Hikayeler Takvim Özellikleri

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram, tüm hızıyla değişikliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yeni düzenlemeler ve güncellemeler üzerinde çalışan sosyal medya devi, hem arşiv özelliğini hem de hikayeler için çoklu paylaşım özelliğini devreye sokmuştu. Yeniliklerin üzerinden çok kısa bir süre geçmesinin ardından bu hafta uygulamanın hız kesmeden 4 yeni özellik üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı.

Yine uygulamanın kullanımını değiştirmesi beklenen yeniliklerin ne gibi değişiklikler getireceği konusunda ise test sonuçlarında detaylar elde edildi. Özellikle genel kullanıma bir hayli etki edecek olan yeni özelliklere bakalım.

Instagram Sessize Alma Butonu

İlk değişikliğimiz Instagram bildirimleri konusunda karşımıza çıkacak. Kullanan hemen herkesin bileceği gibi uygulamada, takip ettiğiniz kişiler bir paylaşım yaptığı zaman paylaşım için bildirimler geliyor. Fakat bu durum bazı zamanlarda can sıkıcı olabiliyor. Telefonlarınızda sürekli olarak bildirim gelmesi pek hoş karşılanan bir durum değil. İşin bir kısmı bu diğer bir kısmı ise paylaşımların ana ekranınızı doldurması.

Takip hemen her kullanıcının hemen her paylaşımını ana ekranınızda görmek istemeyebilirsiniz. İşte yeni özellikle beraber kullanıcılar bu durumdan kurtulabilecek. Kullanıcıları takip etmeyi bırakmadan, istediğiniz hesapları sadece sessize alarak bu hesaplardan yapılan paylaşımların ana ekranınıza çıkmasını engelleyebileceksiniz. Yeni özelliğin kullanımı için yayınlanacak olan güncellemenin ise yaz aylarının sonunda gelmesi bekleniyor.

Yavaş Çekim Özelliği Yolda

Diğer bir yenilik ise yavaş çekim özelliği olacak. Kısa bir süre önce Instagram, son dönemde popüler olan Portre modunu uygulamaya eklemişti. Portre modu özelliğinin kullanıma girmesinin hemen ardından ise Hikayeler paylaşım türlerinin zenginleştirildiğini gördük. Focus modu olarak kullanıma sunulan modun sonrasında şimdi ise yavaş çekim modunun geleceğinden söz ediliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliği Artık Kullanımda

240 FPS değerine kadar sunulacak olan yavaş çekim özelliğinin, tüm akıllı telefonlara bu özelliği getireceğini eklemek gerekiyor. Android ya da iOS akıllı telefonlar fark etmeyecek gibi duruyor. Tüm akıllı telefonlar için geçerli olacak bir özelliğin sunulması kullanıcılar epey bir memnun edecek gibi gözüküyor.

Emoji İle Tepki Özelliği

Instagram güncelleme sonrasında emoji ifadeleriyle cevap sistemini kullanıma sokacak. Hikaye reaksiyonları olarak da adlandırılan yeni sistem sayesinde kullanıcılara paylaşımlara tepki verme ayrıcalığı sunulacak. Tıpkı Facebook uygulamasında olduğu gibi paylaşımlara karşı hissettiklerinizi emoji ifadeleriyle kullanabileceksiniz.

Hikayeler Takvim Özellikleri

Bir diğer özellik ise hikayeler paylaşımları için takvim özelliği olacak. Bu özellik sayesinde de kullanıcılar hikayeler arşivlerini bir takvim üzerinde görüntüleyebilecekler. Tüm paylaşımların, tarihlere göre sınıflandırılması sağlanacak. Tarihlere göre sınıflandırma sunulması da istediğiniz paylaşımı, istediğiniz zaman bulmanıza olanak sağlayacak.

Instagram Kullanımını Değiştirecek 4 Güncelleme Yoldaİçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Çoklu Paylaşım Desteği Geldi başlıklı makalemizde çoklu paylaşım ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube