Sosyal Medya,

Instagram Kullanım Alışkanlıkları ndan Yaş Analizi Yapıldı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal ağlar üzerine araştırmalar yaparak insanların günümüz alışkanlıklarını raporlayan bir üniversite ekibi ilginç sonuçlara erişti. Pennsylvania State Universitesi tarafından üstlenilen çalışma Instagram Kullanım Alışkanlıkları hakkındaydı. Bu çalışma teknolojinin geldiği son noktayı ve insan hayatındaki yerini de göz önüne sermeye yetti. Araştırmanın başında yer alan doçent doktor Dongwon Lee ise yaptığı çarpıcı kritikleri The Atlantic ile paylaştı.

Instagram, Facebook ve Twitter üzerinde yapılan tüm araştırmalar tüm kullanıcılara yönelik olup temel bir grubu kapsamıyor. En doğru sonuca varabilmek için geniş olduğu kadar kapsamlı bir çalışmaya da imza atılmış. Buna göre en samimi ve en hızlı etkileşime geçilen, yorum ya da tweet atmaktan ziyade yalnızca bir kalp butonuyla samimiyet kurulan Instagram ilk sırada yer almış. Araştırmanın ayrıntılarına baktığımızda ise Instagram kullanım alışkanlıkları ile yaş analizi yapıldığını görebilmekteyiz.

Instagram Kullanım Alışkanlıkları ve Yaş Analizi

Yani Instagram kullanımı ile beraber yaptığınız her hareket aslında sizin yaş aralığınızı temsil edebiliyor. Bunun nasıl olduğuna gelirsek şöyle farklı detaylara rastlayabiliyoruz.

  • Gençler her yaş grubundan daha fazla paylaşım yapıyor.

16-28 yaş arası gençlerin Instagram paylaşımları tüm diğer yaş gruplarından daha fazla.

  • Gençler paylaştıkları görsellerde daha çok farklı objeler tercih ediyor.

Orta yaş ve yaşlılar ile kıyaslandığında gençler kendi fotoğraflarından ziyade bir objeyi, bir alanı, bir binayı ya da benzer detayları paylaşmayı daha fazla tercih ediyor. Buna Starbucks ya da benzeri mekanlarda çekilen fotoğraflar bir kanıt olabilir.

  • Geçmişe dönük düzenlemeler

Geçmişe dönük düzenlemeler en çok çocuk grubu ve gençler arasında görünüyor. Bu anlık değişimlerin bile çok önem arz ettiği dönemler olmasına bağlanıyor. Çekilen eski bir fotoğrafın hesapta barındırılmaması buna bağlanıyor.

  • Az Etkileşime Tahammül

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Nazlı Çelik Instagram Hesabından Şehit Paylaşımıyla Herkesi Duygulandırdı

Eğer az beğeni alan bir fotoğraf yaşlı ya da orta yaşlı bir kişinin profilindeyse kalıcı olabiliyor. Ancak gençler için bu mümkün değil. Az beğeni alan ya da yorum konusunda cılız kalmış bir paylaşım profilden kaldırılıyor.

  • Hashtag kullanımı

Hashtag kullanımında ise liderlik çocuklarda ve orta yaştaki kadınlarda. Cinsiyet belirtilen tek araştırma maddesi olması ise bu bağlamda kadınların daha fazla etiket kullandığını gözler önüne seriyor.

  • Popülerlik İsteği

16-28 yaş aralığında her bireyin sosyal ağda popüler olma isteği tartışılmaz gerçek. Dolayısıyla her şey bu temelde yapılıyor.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Kullanım Alışkanlıkları ndan Yaş Analizi Yapıldı
4.3 (86.88%) 64 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir? başlıklı makalemizde Facebook bağlantısını Instagramdan kaldırmak ve Instagram sosyal ağ entegresini iptal etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube