Sosyal Medya,

Instagram Koleksiyon Reklamları Satışları Arttırabilir

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Koleksion Reklamları İşletme Hesaplarını Memnun Edebilecek Mi ?

    • 1.1 Dünyanın en gelişmiş çevirim içi reklam altyapılarından birini kullanan Facebook sahip olduğu bu altyapıyı Instagram ile paylaşmaya devam ediyor. Instagram koleksiyon reklamları daha önce Facebook üzerinde denenmiş bir reklam verme modelidir.
    • 1.2 Sosyal Medyanın Potansiyeli Çok Yüksek
    • 1.3 Doğru Yerde Doğru Zamanda Müşterilerin Karşısına Çıkılmalı
    • 1.4 Instagram Koleksiyon Reklamları

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Instagram Koleksion Reklamları İşletme Hesaplarını Memnun Edebilecek Mi ?

Dünyanın en gelişmiş çevirim içi reklam altyapılarından birini kullanan Facebook sahip olduğu bu altyapıyı Instagram ile paylaşmaya devam ediyor. Instagram koleksiyon reklamları daha önce Facebook üzerinde denenmiş bir reklam verme modelidir.

E-ticaret çağında en çok öne çıkan özellik dijital pazarlama yönetimi oldu. Bu pazarlama yönetiminin geliştirdiği pazarlama planları sayesinde insanlar daha önce sorun yaşadıkları çevirim içi reklam verme konusunda artık daha kolay ve hızlı çözümler üretebiliyor. Bu çözümlerin en son örneği Instagram koleksiyon reklamları oldu.

Instagram yaklaşık 800 milyon kullanıcısı ise dünyanın en büyük açık pazarlarından biri durumunda. Öyle ki bu uygulamayı kullanan insanlar sadece bu uygulama üzerinden satış yaparak hayatlarını geçindirebiliyorlar. Ayrıca büyük, orta ve küçük ölçekli markalar da aynı sosyal medya mecralarını kullanarak pazar alanlarını hiç olmadığı kadar genişletebiliyorlar.

Sosyal Medyanın Potansiyeli Çok Yüksek

Facebook’un dünya üzerinde milyarlarca insan ulaşması ve bu deneyimlerini diğer sosyal medya uygulamalarıyla paylaşması, dijital pazarlama alanında herkes için yeni yolların yaratılmasına yardımcı oldu. En küçük işletmesinden en büyük dünya markasına kadar herkesi aynı sosyal mecrada buluşturan Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar reklam verenlerin bir numaralı tercihi haline geldi.

Geçtiğimiz yıl Instagram sisteminde 25 milyon ticari hesap kullanıldığını açıkladı ve buna ek olarak Facebook da 70 milyon civarı ticari sayfaya ev sahipliği yapıyor. Bu ikilinin oluşturduğu reklam verme alanı muazzam bir büyüklüğe erişti ve hala büyümeye de devam ediyor.

Doğru Yerde Doğru Zamanda Müşterilerin Karşısına Çıkılmalı

Sosyal mecraların reklam alanlarını doğru ve etkili kullanabilmek için, reklam verilecek çevrim içi sistemin doğru reklam verme araçlarını kullanıcılara ve reklam verenlere sunması gerekmektedir. Reklamların doğru kişilere ulaşamadığı sistemlerde vakit ve nakit harcamak çoğu şirketin enerjisini boş yere harcamasına sebep oluyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Şahan Gökbakar Instagram Üzerinden Hain Saldırıya İsyan Etti

Bu yüzden doğru kanallardan, doğru araçlarla, doğru hedef kitleye hitap edebilmek için dijital pazarlamanın gerekliliklerine uygun reklam modelleri tercih edilmelidir.

Çoğu çevirim içi müşteri, sizin ürünlerinizin bulunduğu sayfalarda gezerek alışveriş yapmazlar. İstatistiklere göre en yüksek alışveriş yapma oranı sosyal medya mecralarında gezinirken görülen reklamlarla yapılan alışverişlerdir. Eğer siz müşterilerinizin karşısına o mecralarda çıkamıyorsanız dijital pazarlama yöntemlerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

Instagram Koleksiyon Reklamları

Instagram için yeniden düzenlenen koleksiyon reklamları kullanıcılara çoklu ürün seçme özgürlüğü tanıyor. Ayrıca potansiyel müşterileriniz de mağazanızda bulunan bir ürün yerine birçok ürünü arka arkaya açıklamalarıyla görebiliyor. Ardından satın almak için şimdi satın al butonuna tıklayabiliyor.

Sosyal medya aracılığıyla doğrudan satış sistemine yeni bir soluk getiren bu reklam modeli kendini yeterince anlatamadığını düşünen şirketler için çok iyi bir model olabilme kapasitesine sahip. Önce reklamını vermek istediğiniz ürünlerinizin yüksek kalitede birer görselini hazırlayın. Ardından bu görselleri en ince detayına kadar açıklayacak ve aynı zamanda müşterileri sıkmadan satın almaya yönlendirecek akıllıca hazırlanmış, ürün açıklama metinlerini hazırlayın. Daha sonra ise ürünün satın alınabileceği e-ticaret sayfası ya da benzeri bir sayfaya yönlendirme sağlayın ki reklamınız başarıya ulaşabilsin.

Instagram koleksiyon reklamlarını hazırlamak işte bu kadar kolay. Şu an henüz yayınlanan reklam modelini ilk olarak kullanan iki Amerikalı moda markası var. Bunlardan biri Birchbox diğeri ise Revolve marksı. Bu markalar bu alanda reklam hazırlayan ve yayınlayan ilk markalar oldular. Bakalım Instagram ilerleyen zamanlarda reklam verenlerle, müşterileri bir araya getirmenin çok daha pratik ve zeki yollarını bulabilecek mi ? Bunu hep birlikte bekleyerek göreceğiz.

 

 

Instagram Koleksiyon Reklamları Satışları Arttırabilir
4.4 (87.79%) 95 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Takipçi Hilesi Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde instagram takipçi arttırmak ve instagram takipçi hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube