Sosyal Medya,

Instagram Kademeli Yorum Sistemi Geliyor

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram henüz birkaç gün önce yeni bir özelliğini duyurdu. Instagram kademeli yorumlar üzerine gelen yeni özellik sayesinde kullanıcıların saldırgan mesajlardan kurtulacağının haberi verilmişti. Henüz test aşamasında olsa da yeni özellikle beraber otomatik yorum engelleme özelliği de net bir şekilde kendisini göstermiş oldu.

Bir gün önce duyurulan yeni sistem dışında Instagram’ın başka bazı planları daha olduğu da ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Instagram, yorum düzenini de değiştirmeye hazırlanıyor. Yeniş düzenle beraber Instagram’a kademeli yorum teknolojisi gelecek. Peki nedir bu Instagram Kademeli Yorum sistemi? İşte tüm detaylarıyla yeni sistem.

Instagram Kademeli Yorum Sistemi Nedir?

Instagram tarafından yeni duyurulan sistem, doğrudan arayüz görüntüsüyle alakalı olan bir teknoloji. Bu değişiklik sayesinde mevcut olan Instagram yorum sisteminde görsel değişiklik yapılacak. Bunun dışında herhangi bir sistemsel değişiklik yapılmayacak. Görsel olarak yapılacak değişikliğin nedeni ise Instagram paylaşımlarına gelen yorumlardaki karışıklığı engellemek. Yorumlara cevap vermek için kullanıcıların, sadece yorumu yapan kullanıcıların profil adını alıp, alıntıyla kullanıcılara cevap vermesi değişecek.

Çünkü bu sistem çok karmaşık bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyordu. Öyle ki bu kullanımda hangi yoruma cevap verdiğinizi ve hangi yorumların size geldiğini zor bir şekilde seçiyordunuz. Her ne kadar alıntı yapıldığı görülebilir olsa da uzun mesajlarda da ciddi sıkıntılar yaşanabiliyordu.

Durumun farkında olan sosyal medya devi yeni sistemde değişikliklere gidiyor. Artık Instagram Kademeli Yorum teknolojisiyle beraber kullanıcılar bir yoruma cevap verdiklerinde, yeni bir yorum bölümü oluşacak. Şöyle düşünün merdiven mantığı ile gidilecek. Yani siz bir yoruma, yorum olarak cevap verdiğinizde paylaşımda yine ilk yorum gözükecek fakat sizin cevabınız biraz daha içeri doğru kademeli olarak giriş yapmış olacak. Şablon olarak şöyle bir yapıdan söz ediyoruz;

  1. Ana Yorum bu bölümde yer alacak.
    • Yoruma verilen cevap ise hemen yorumun altında bu şekilde görüntülenecek. Yorumların içeri doğru girmesi hem okumayı kolaylaştıracak hem de kalabalığı ortadan kaldıracak.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Yorum Yanıtlama Sistemine Yeni Özellik Geldi

Ayrıca yorumun altında o yoruma cevap olarak yapılan yeni yorum paylaşımları açılır kapanır bir sistemde olacak ve yorumun yanında kaç tane cevap olduğunu görebileceğiniz. Yorumun üzerine tıkladığınızda ise yukarı da belirttiğimiz şekilde diğer yorumlar biraz daha içe girmiş vaziyette gözükecek.

Şu an için testleri devam ettiği belirtilen yeni özelliğin doğrudan Instagram tarafından nasıl kullanılacağı konusunda ise Instagram’ın resmi açıklamalarını beklemek gerekiyor. Şimdilik Instagram Kademeli Yorum sistemi hakkında bu kadar bilgimiz var. Bu özelliklerin daha nasıl değişeceği ve Instagram Kademeli Yorum son halinin nasıl olacağı hakkında da kesin bir bilgi yok. Tüm bunları ve net Instagram Kademeli Yorum sistemini Instagram açıklamalarında göreceğiz. Yeni sistemin kullanıcılar tarafından oldukça olumlu geri dönüşler alacağına ise kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle yeni özelliğin duyurulmasının hemen sonrasında gelen mesajlar bu durumu daha iyi bir şekilde özetlemekte. Bakalım yeni güncelleme geldikten sonra ne kadar sevilecek.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/video-goruntuleme

Instagram Kademeli Yorum Sistemi Geliyor
4.5 (89.45%) 440 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme Güncellemesi Geldi başlıklı makalemizde Instagram güncellemeleri, instagram saldırgan yorumları engelleme ve instagram yeni yorum sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube