Sosyal Medya,

Instagram İşletme Hesapları 25 Milyonu Buldu

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram İşletme Hesapları 25 Milyon
  • 2 Instagram İşletme Hesapları İçin Yeni Özellikler Gelebilir

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram İşletme Hesapları, bireysel hesap kullanımı kadar önem verilen hesaplar olmaya başladı. Son yıllarda uygulamaya artan ve sürekli hale gelen bir ilgi var. Bu sayede uygulamanın kullanıcı sayıları da 800 milyonu buldu. 800 milyonu bulan kullanıcı sayısı ve 500 milyon günlük aktiflik rakamları ise Instagram’ın dev bir pazar haline gelmesini sağladı. Markalar ve hatta bireysel işletmelerde Instagram İşletme Hesapları sayesinde bu gücü ticari olarak kullanmaya başladı. Kullanıcılara çok daha kolay ulaşılması ve ticari ürünlerin çok daha kolay tanıtılmasına olanak sağlayan Instagram’ın bu ortamıyla beraber yeni bir dönemin başladığı da ortaya çıktı. 2017 yılı verileri için yapılan açıklamalarda Instagram İşletme Hesapları için yapılan açıklamalarda gelişimi ortaya koymuş oldu.

Instagram İşletme Hesapları 25 Milyon

Geçtiğimiz sene aynı dönemlerde Instagram İşletme Hesapları için sayının çok daha düşük olduğu açıklanmıştı. Fakat bu yıl açıklanan veriler içerisinde işletme hesapları direk ilgi çekmeyi başardı. Yapılan açıklamada şu an için aktif rakamın 25 milyon olduğu belirtildi. Yani şu an Instagram üzerinde ticari amaçlı olarak açılmış olan tam olarak 25 milyon hesap var. Bu rakamların büyük bir çoğunluğunu ise küçük girişimcilerin oluşturduğu ve küçük işletmelerin ticari faaliyetlerinin çok daha yüksek olduğu açıklandı. Sadece Temmuz ayı verileriyle beraber küçük işletme hesaplarının sayısının 15 milyon rakamına ulaştığı da verilen bilgiler arasında yer aldı. Muhtemelen şu an için açıklanan 25 milyon işletme hesabının büyük bir çoğunluğu da küçük işletmelerden oluşmakta.

Veriler bunlar ile sınırlı kalmış değil. Bir diğer bilgi ise kullanıcıların hesapları ne kadar takip ettiğine ilişkin. İş hesaplarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor fakat kullanıcıların bu hesaplara gösterdiği ilgi de artmaya devam ediyor. Verilere göre Instagram İşletme Hesapları için takip oranı %80 civarında. Yani kullanıcıların büyük bir çoğunluğu en az 1 adet iş hesabını takip etmekte. Bu oranın %80 olması ne kadar büyük bir kitlenin söz konusu olduğunu da gösterecek en büyük kanıtlardan birini oluşturuyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Nazlı Çelik Instagram Hesabından Şehit Paylaşımıyla Herkesi Duygulandırdı

Bunun dışında hesapların günlük aktiflik oranlarının da oldukça yüksek olduğunu ekleyelim. Instagram İşletme Hesapları her gün 200 milyon kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Bu alanın şu an için günlük aktiflik rakamı 200 milyon. Hikayeler bölümünün genel olarak aktifliğinin 300 milyon kullanıcı olduğunu düşünecek olursak ne kadar ciddi rakamlardan söz ettiğimizi daha iyi anlayabiliriz.

Instagram İşletme Hesapları İçin Yeni Özellikler Gelebilir

İlk etapta Instagram tarafından bile çok fazla ciddiye alınmayan bir bölüm olarak değerlendirilmiş olsa da son yapılan açıklamalardan sonra 25 milyon gibi oldukça ciddi rakamlara ulaştığı görülen Instagram İşletme Hesapları için gelecek planları da değişmeye başladı. Son adımların ve rakamların açıklanmasının ardından yetkililerin bu alana özel güncellemeler yayınlamaya devam edeceği belirtiliyor. İşletme hesaplarını daha da öne çıkaracak güncellemeler bekliyoruz.

Sadece bu bölümü öne çıkaracak değil, daha işlevsel hale getirecek olan güncellemelerde gündemde olan konular arasında. Özellikle doğrudan Instagram destekli satış imkanının getirileceğinin açıklanması, önemli bir artı olarak öne çıkmış durumda. Kısa süre sonra Instagram doğrudan satın al butonları, alışveriş sepeti sistemleri gibi ayrıcalıklı özellikleri de kullanıma alabilir. Fakat söz konusu sistemin ne zaman ve ne şekilde geleceği yönünde herhangi bir açıklama bulunmuyor. Kişi sayısının sonrasında bu konuda da açıklamalar gelebilir.

Instagram İşletme Hesapları 25 Milyonu Buldu
4.5 (89.18%) 499 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Güncellemeleri İle Gelmesi Beklenen Tüm Yeni Özellikler başlıklı makalemizde Instagram güncellemeleri, instagram hikaye depolama ve Instagram yenilikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube