Sosyal Medya,

Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım Testleri Tamamlandı

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım Ne Zaman Gelecek?

    • 1.1 Güncelleme Ne Kadar Etkili Olacak?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook’un etkinliğini artıracak olan Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım özelliği, geçtiğimiz ay gündeme gelen önemli güncellemelerden biri olarak ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz ay içerisinde haberlerimizde de yer verdiğimiz konu hakkında önemli bilgiler verilmiş ve sistemin kullanımı hakkında detaylar paylaşılmıştı.

Buna göre Portekiz bölgesinde denenmeye başlayan Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım özelliği sayesinde, Instagram’da bir hikaye paylaştığınızda Facebook üzerinden, Facebook üzerinden bir hikaye paylaştığınız zaman ise Instagram üzerinden görüntülenmesi sağlanacaktı. Kısacası bir paylaşım iki sosyal medya platformu üzerinden de gösterilecek ve bu şekilde Facebook, Instagram’ın etkinliğinden yararlanacaktı. Şimdi ise söz konusu özellik için yeni bilgiler gelmeye başladı.

Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım Ne Zaman Gelecek?

Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım özelliğinin Portekiz genelinde yapılan denemeleri başarılı olarak sonuçlandı. Hem Facebook sunucularında hem de Instagram sunucularında bir sorun yaşanmadan, açıkçası tam istendiği şekilde paylaşım trafiği elde edildi. Bu durumun hemen ardından daha fazla gecikmek istemeyen Facebook’un, güncelleme için ilk adımı atacağı ortaya çıktı. Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım güncellemesi için Amerika’da ilk dosya yayınının yapıldığı açıklandı.

Yani yeni güncelleme şu an için Amerika genelinde dağıtılmaya başlandı. Üstelik bu kez güncelleme deneme sürümü olarak değil, kararlı sürüm olarak yayınlanmaya başladı. Güncelleme yayınlanmaya başlayınca, kararlı sürümün tüm bölgeler için çıkış tarihi konusunda da ilk bilgilerin gelmeye başladığını gördük. Buna göre güncelleme Amerika bölgesinde yayınlandıktan sonra yine başarılı olacak olursa, önümüzdeki ay içerisinde güncellemenin her bölge için final sürümünün yayınlandığını göreceğiz.

Güncelleme Ne Kadar Etkili Olacak?

Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım desteğinin gelmesinden sonra Facebook’un etkinliğinin nasıl artacağı konusunda ise meraklı bir bekleyiş söz konusu. Instagram’ın aylık 250 bin aktif hikayeler paylaşım oranına ulaşılması ve Facebook’un bu rakamın yarısında kalmış olması güncellemenin gerekliliğini ortaya çıkardı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler için Süre Güncellemesi Geliyor

Yapılan testlerde de Facebook’un istediği aktifliği almaya başladığını da belirtelim. Portekiz genelinde yapılan testlerde istenen aktiflik oranlarının artış gösterdiği görülüyor. Fakat genele yansıdığı zaman bu durum ne kadar geçerli olacak? Merak konusu. Şimdilik güncelleme detaylarının testlerinin devam ettiğini görüyoruz.

Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım Testleri Tamamlandı
4.5 (89.15%) 459 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Yüz Filtreleri için Yeni Bir Seri Daha Yayınlandı başlıklı makalemizde Instagram güncellemeler ve instagram yüz filtreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube