Sosyal Medya,

Instagram Hikayeler Özelliği İçinde Artık Fotoğraf Sınırı Yok

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram Hikayeler Özelliği gümbür gümbür geliyor… Instagram’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Snapchat uygulamasına karşın yeni adımlar atmaya başladığını söylemek gerek. Facebook’un uygulamayı satın alamadığının açıklaması işleri değiştirdi. Instagram ile Snapchat uygulamasını geride bırakmak isteyen Facebook, Instagram’ın Snapchat uygulamasında var olan birçok özelliği de kazanmasını sağlamıştı. Bu alanda en büyük güncelleme ise Instagram Hikayeler Özelliği olmuştu. Snapchat’in en çok kullanılan uygulamalarından biri olarak bilinen resimlerin hikayesi özelliğinin uygulamaya dahil edilmesiyle beraber Instagram’ın bu alanda en çok konuşulan uygulamalardan biri haline geldiğini de söylemek gerek.

Söz konusu resimlerin hikayesi eklentisinin de yapılmasıyla beraber Snapchat’in tamamen önüne geçebileceği de düşünülen Instagram Hikayeler Özelliği ni sürekli güncellemesi de beğeni topluyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde öneriler güncellemesi alan uygulamanın önerilerin dışında artık yazıların renklendirilmesini de sağladığı da açıklanmıştı. Instagram’ın hikayeler özelliğinin bu kadar önem verilen bir özellik olması ve Instagram’ın da sürekli söz konusu özelliğe yeni güncellemeler eklemesi Instagram’ı bu konuda ön plana çıkarmaya başladı. Hatta öyle ki Instagram ilk etapta resimlerin hikayesi özelliği için sadece 24 fotoğraf sınırı koyduğu da bildirilmişti.

Sadece 24 fotoğraf ile hikaye oluşturabiliyorken bundan sonra yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık fotoğraf sınırı da kaldırıldı. Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliğinin sevilmesiyle beraber böyle bir adım atma kararı aldığını da belirtelim. Resimlerin hikayesi özelliği için yayınlanacak olan güncellemelerin ise bu şekilde devam edeceği de belirtiliyor. Fakat Instagram’ın henüz bu konuda açıklamalar yapmadığını da belirtelim. Yani şuan için resimlerin hikayesi özelliğinin ne gibi güncellemeler alacağı Instagram açıklama yapılmadığı için merak konusu.

https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram Hikayeler Özelliği İçinde Artık Fotoğraf Sınırı Yok
4.5 (90.17%) 478 votes

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikaye Arşivi ve Hikaye Öne Çıkanlar Özelliği Kullanımda


Bir önceki yazımız olan Instagram Stories İçin Yeni Özellik başlıklı makalemizde instagram, Instagram Stories ve Instagram Stories güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube