Sosyal Medya,

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram Hikayeler, sosyal medya devi Instagram’ın en çok önem verdiği alan olmaya başladı. Öyle ki yeni düzenlemeler ve yayınlanan güncellemeler sürekli olarak bu bölüme geliyor. Instagram Hikayeler süre sınırı değişimlerinden hemen sonra bu bölüme gelen yeni bir eklenti daha oldu. Aslında tam olarak eklenti olarak göremeyeceğimiz yenilik, Instagram Hikayeler özelliğinin sadece uygulama üzerinden kullanılmasının önüne geçiyor. Yeni düzenleme sonrasında kullanıcıların hem uygulama üzerinden hem de mobil tarayıcı üzerinden hikayeler paylaşımları yapmaları sağlanacak. Fakat tabii ki önemli sınırlamalar yapılmış durumda.

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Üzerinden Paylaşılacak

Yapılan düzenlemenin ardından sistemin işleyişi de oldukça basit ilerleyecek. Kullanıcılar mobil tarayıcıları üzerinden Instagram uygulamasına girip ardından ise standart bir şekilde hikayeler paylaşımları yapabilecekler. Burada sınırlamalar dikkat çekecek. Kullanıcılar Instagram Hikayeler paylaşımlarını tarayıcı üzerinden yapmak isterse, bu durumda sadece fotoğraf paylaşımı yapılabilecek.

Fotoğraf paylaşımı yapılırken ise fotoğrafa sadece metin eklemek mümkün kılındı. Bunun dışında sistemde şu an için video paylaşımına izin verilmiş değil. Ayrıca fotoğraf paylaşırken de kullanılabilecek olan çıkartmalar ve etiketlerde şimdilik kullanılamıyor. Instagram Hikayeler paylaşımlarını mobil tarayıcı üzerinden yaparken, sadece ana paylaşım özelliklerini kullanabiliyoruz demek daha doğru olacak. Buna karşın sosyal medya devinin kısa süre içerisinde bu yönünü daha da güçlendireceği bilgisi de veriliyor. Kısa süre içerisinde bu yönde de yeni paylaşımlar ve güncellemeler yapılabilir.

Mobil tarayıcı üzerine getirilen Hikayeler paylaşımlarının, henüz masaüstü web tarayıcılarına da getirilmediğini ekleyelim. Instagram hala bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmekle yetiniyor. Henüz masaüstü web sürümü çok zayıf olarak gösterilebilir. Normal paylaşımlarda bile bu kısmı kullanmak mümkün olmuyor. Akıllı telefon üzerinde neden bu kadar ısrarlı olduğu da açık olan Instagram’ın, atacağı yeni adımları göreceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Video Süresi Değiştiriliyor

Instagram Hikayeler Mobil Tarayıcı Dönemi Başladı
4.4 (88.29%) 82 votes


Bir önceki yazımız olan Facebook Hikayeler Özelliği için Önemli Değişiklik Yapıldı başlıklı makalemizde facebook hikayeler, Instagram Hikayeler ve Messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube