Sosyal Medya,

Instagram Hikayeler İçin Portre Modu

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Hikayeler İçin Portre Modu Geliyor
  • 2 Portre Shutter İcon

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram Hikayeler İçin Portre Modu Geliyor

Instagram hikayeler için portre modu henüz resmi olarak tanıtılıp açıklanmasa da geçtiğimiz günlerde bir Android telefon kullanıcısının fark ettiği  görüntülü konuşma özelliği gibi yine aynı şekilde yeni bir uygulamanın gelebileceği konuşuluyor.

Techcrunch adlı teknoloji sitesinin haberine göre, dünyaca ünlü ve milyonlarca kullanıcısı olan Instagram yeni bir hikaye özelliğini kullanıcılarına tanıtmak için geri sayım yapıyor. Özellik sadece Instagram hikayelerde kullanılacak olsa da birçok kullanıcı haberi heyecanla karşıladı.

Portre modu olarak lanse edilen yeni özellik bir kullanıcının APK dosyasını kurcalarken bulduğu bir ikon ile ortaya çıktı. İkon portre modu ikonu olarak tahmin ediliyor ve bu ikonun adı da zaten hikaye portre fotoğraf çekimi.

Portre Shutter İcon

Yapılan habere göre, Instagram’ın APK’sında belirtenen portre çekim özelliğinin simgesi “portrait_shutter_icon.png” adıyla saklanıyor. Bu ikon ve dosya adı iPhone’larda olan portre çekim modunun Instagram’a da ekleneceğine işaret ediyor. Şu an için test aşamasında olana bu uygulama ilerleyen günlerde yayınlanacak bir güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunulabilir.

Yeni gelecek Instagram hikayeler için portre modu ile artık kullanıcılar normal hikaye efektlerinin yanı sıra daha fazla görsel efekte de sahip olabilir. Ancak Instagram’ın her ne kadar bu özellikleri test ettiğini bilsek de, resmi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle bu özelliklerin uygulamaya adapte edileceği söylemek erken konuşmak olur. Çünkü daha önce de Instagram buna benzer yeni test aşamasındaki özellikleri rafa kaldırıp tarihin tozlu sayfalarına gömmüştü.

Instagram Hikayeler İçin Portre Modu
5 (100%) 2 votes

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kullanım Oranında Düşme Görüldü

Bir önceki yazımız olan Instagram’da En Fazla Kaç Kişi Takip Edilir ? başlıklı makalemizde instagram limitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube