Sosyal Medya,

Instagram Hikayeler Anında Cevap Güncellemesinin Detayları

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Hikayeler Fotoğraf ve Video ile Cevap Verme
  • 2 Instagram Hikayeler Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gösterecek

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram hikayeler cevap güncellemesi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Facebook çatısı altında en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olduğu gibi genel değerlendirmede de sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olmayı başaran Instagram, Snapchat yarışından da önde çıkmayı başardı.

Çok kısa bir süre önce Snapchat için yeni güncellemelerin yayınlanmaya başlamasının ardından Instagram’da yarıştaki yerini kaybetmek istemediği için yeni güncellemelerine tüm hızı ile devam etme kararı almış olacak ki yeni bir güncelleme daha yayınlandığını gördük. Sadece 2 gün önce yayınlanan yeni özellikle beraber Instagram hikayeler özelliği çok daha detaylı bir bölüm haline geldi. Sözü daha fazla uzatmadan yeni güncellemenin detaylarına geçelim.

Instagram Hikayeler Fotoğraf ve Video ile Cevap Verme

Yayınlanan yeni güncellemenin ilk öne çıkan kısmı anında cevap bölümü. Yeni güncelleme sonrasında Instagram hikayeler bölümünde hikayeler içerisinde gezerken, arkadaşlarınızın hikaye paylaşımlarına anında görüntülü ya da videolu karşılıklar verebileceksiniz.

Hikayeyi çok beğendiğinizi gösteren bir video, görüntü ya da eleştirdiğinizi, şaşırdığınızı kısacası paylaşım hakkında duygularınızı dile getirebileceğini yeni özellik sayesinde Instagram hikayeler bölümünde de bir etkileşim artışı sağlanmış olacak. Zaten uygulamanın da ana amacı bu. Başarılı bir adım olan hikayeler bölümünde de kullanıcılar arasında etkileşimi kurmak için böyle bir adım atılacağı zaten bekleniyor.

Yeni özelliği kullanarak hikayelere anında görüntü ve video ile cevap vermek için ise yapmanız gereken işlemler şöyle;

  • Arkadaşlarınızın hikayeleri içerisinde dolanırken cevap vermek istediğiniz hikayeye girmeniz gerekiyor.
  • Hikayeyi açtıktan sonra sol alt kısımda “mesaj gönder” butonunun olduğunu göreceksiniz.
  • Mesaj gönder kısmına tıkladıktan sonra mesajınızı yazıp fotoğrafınızı seçmeniz yeterli oluyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Christina Aguilera Instagram Paylaşımıyla Şok Etti

Instagram Hikayeler Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gösterecek

Diğer bir yenilik ise bildirim sistemi olacak. Bundan sonra kullanıcılar hikayeler paylaşımlarının ekran görüntülerini aldıklarında karşı tarafa ekran görüntüsünün alındığına ilişkin bir bildirim gönderilecek. Daha önce direk mesajlarda gördüğümüz bildirim özelliği yine çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Bir nevi kullanıcıların paylaşımlarının farklı yerlerde kullanılmasını engellemek amacıyla kullanılacak olan sistemin yavaş yavaş tüm Instagram bölümlerinde kullanılması beklentiler arasında. Direk mesaj sonrasında hikayeler bölümünde de yeni bildirim sistemini gördük. Bundan sonraki aşamada hangi bölüm için benzeri bir özellik gelecek merak konusu.

Tüm bu yeniliklerin Instagram 10.28 sürümüyle beraber yayınlandığını da ekleyelim. Fakat hala yeni güncellemeleri almayan kullanıcılar var. Uygulamanızda hiçbir sorun olmamasına karşın güncellemeyi alamıyorsanız beklemeniz gerek.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/sayfa-begeni

Instagram Hikayeler Anında Cevap Güncellemesinin Detayları
4.4 (87.61%) 163 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Kademeli Yorum Sistemi Geliyor başlıklı makalemizde instagram kademeli yorum, instagram yorum arayüzü ve instagram yorum güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube