Sosyal Medya,

Instagram Hikâye Arşivleme Nasıl Yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Hikâye Arşivleme

    • 1.1 Instagram Hikâyeler Arşivleme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

      • 1.1.1 Instagram Hikâye Arşivleme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Son gelen güncellemeler ile Instagram hikâye arşivleme özelliği de kullanıma açıldı. Bu özellik sayesinde hikâyeler kısmında yapılan paylaşımlar arşivlenebilecek. Sizde bu özelliğin nasıl kullanıldığını ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Instagram Hikâye Arşivleme

Instagram’da kullanılan hikâyeler özelliğinde yapılan bir paylaşımın süresi 24 saat olarak belirlenmektedir. Bir paylaşımı hikâye olarak yaparsanız 24 saat görünecek ve sonrasında takipçileriniz tarafından görülemeyecektir. Bu süresi kimi kullanıcılara çok az gelmesi nedeniyle uzun süredir tartışılmaktaydı. Instagram yetkilileri 24 saatlik süreyi uzatmasa da hikâye arşivleme özelliği sayesinde dolaylı yoldan süre uzunluğu arttırılmış oldu. Artık hikâyelerde yapılan paylaşımlar 24 saat sonra kaybolmayacak. Direk olarak Instagram tarafından arşivlenecek. Peki, bu Instagram hikâye arşivleme özelliği nasıl çalışıyor. İsterseniz birazda bu soru üzerinde duralım.

Instagram Hikâyeler Arşivleme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Öncelikle bu özelliğin otomatik olarak çalıştığını ve kullanıcılara pek fazla ayar şansı tanımadığını belirtmemiz gerekiyor. Fakat biz özelliğin nasıl çalıştığından kısaca bahsedelim.

Yeni özellik hikâye paylaşımında herhangi bir değişikliğe neden olmadı. Normal bir şekilde hikâyelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca yine yayında kalma süreleri olan 24 saat de değişmedi. Instagram hikâye arşivleme özelliği 24 saat dolduktan sonra devreye giriyor ve hikâyede paylaştığınız içeriğin kaybolmasını engelliyor. Yani yayından kalkan içerik arşiv kısmında tutulmaya devam ediyor. Bu özellik sayesinde fotoğraflarınızın ve videolarınızın kaybolması engellenecek olup, birçok kullanıcının hikâyede paylaştığı içeriği bulamama sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak.

Instagram Hikâye Arşivleme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hikâye arşivleme özelliği otomatik olarak çalışmakta olup, kullanıcıların yapacağı bir şey bulunmamaktadır. Eğer yayından kalkan hikâye paylaşımınıza ulaşmak isterseniz tek yapmanız gerekende arşiv kısmına gitmek olacaktır. Ayrıca tüm arşivlenen içerikler aynı anda telefona indirilebiliyor. Bu da tek tek indirme derdinden kurtulmanızı sağlıyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  TouchWiz Teması Instagram’dan Gösterildi

Instagram hikâye arşivleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hikâye Arşivleme Nasıl Yapılır?İçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagramda Province Nedir, Ne Anlama Gelir? başlıklı makalemizde instagram konum özelliği ve instagram province hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube