Sosyal Medya,

Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılıyor Nasıl Önlemler Alabilirim?

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılır?

  • 1.1 Takipçi Arttırırken Instagram Hesap Hackleme
 • 2 1.Şifrelerinizin Güvenliliğini Artırın

  • 2.1 2. Güvenlik Ayarları

   • 2.1.1 3.E-Posta-E-Mail
   • 2.1.2 4. Instagram Hack Saldırıları “Antivirüs” Koruma ile Önlebilir

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Instagram hesap hackleme denildiğinde akla bir hesabın başkasının eline geçmesi gelmelidir. Birçok ünlü kişinin hesabının çalındığını ya da hacklendiğini duymuşsunuzdur. Bu hacklenme olayı yalnızca ünlü hesaplarda görülmemekte, birçok kullanıcı da bu şekilde hacklenerek bir daha hesabına ulaşamamaktadır.

Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap hackleme yapılmak isteniyorsa öncelikle hesaba giriş yapılan e-mail adresi bilinmelidir. E-mail adresinin şifresi de kırılırsa ya da başka bir yolla ele geçirilebilirse hesap ekleme işi iyice kolaylaşır. En basit şekilde hesabı hackleme olayı aslında şifremi unuttum yapılarak sağlanandır. Instagram giriş sayfasına gelindiğinde altta bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklanarak şifre yenileme sayfasına geçilebilir. Şifremi unuttum dediğinizde Instagram sizden bilgilerinizi isteyecektir. Seçenekler arasından fotoğraflarım var seçilebilir ve kullanıcıya ait bir fotoğraf yüklenebilir. İşinde profesyonel kişiler kişinin fotoğrafına bile gerek duymadan herhangi bir fotoğrafına photoshop uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Fotoğraf yükleme işleminden yaklaşık 12 saat sonra şifre yenileme kodu mail adresine gelecektir. Zaten önceden ele geçirilen mail adresi sayesinde şifre değiştirilebilir ve hesap tamamen ele geçirilebilir.

Takipçi Arttırırken Instagram Hesap Hackleme

Instagram kullanıcı arasında sürekli takipçilerini arttırmaya çalışan ve bunun içinde her yolu deneyen bir kitle bulunmaktadır. Instagram takipçilerini arttırmak için sözde ücretsiz takipçi arttırma hizmeti sunduğunu iddia eden sitelere girildiğinde mutlaka kullanıcı bilgileri istenmektedir. Kişi kullanıcı adını ve şifresini buraya verdiğinde çok kısa sürede ele geçirilmekte ve takipçi sayısını arttırmak isteyen kişi hesabını da elinden kaçırmaktadır. Ücretsiz takipçi arttırma hizmeti sunduğunu iddia eden sitelerin dolandırıcı olduğunu ve tek yapmak istediklerinin hesabınızı ele geçirmek olduğunu unutmamalısınız. Yalnızca belli bir ücretle hizmet aldığınız, belli bir geçmişe sahip ve sektöründe profesyonel olan sitelerle çalışmalısınız. Takipçi satın alırken de hesap şifrenizi vermekten her zaman kaçınmalısınız.

Instagram hesap hackleme nasıl yapılıyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesabınızın güvenliğinin yeterli olduğuna emin misiniz? Son zamanlarda artan hack saldırıları sonucunda tanınmış bir çok önemli internet şirketleri dahi güvenlik önlemlerini arttırmıştır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler Fotoğrafları Nasıl Telefona İndirilir?

Instagram hack saldırıları son günlerde ciddi artış göstermektedir. Ne yaparsak yapalım hackerların önüne geçemiyoruz. Fakat, bu hacklenmeleri doğru yöntemlere başvurarak önleyebiliriz. Hacklenmeden önce bu saldırıları önleyebilmemiz gerekmektedir. Bu saldırıları önleyebilmek için dikkat etmemiz, uygulamamız gereken bir kaç adım vardır.

1.Şifrelerinizin Güvenliliğini Artırın

Güvenli bir hesap oluşturmak için hesap şifrelerinizi sürekli değiştirmeniz çok önemlidir.

Hesap şifrelerinizi güvenli hale getirmenin en iyi yollarından bir tanesi; Lamantine Programı tarafından oluşturulan “Sticky Password Premium”’dur. Bu program, otomatik olarak her bir internet sitesine girişi sağlayabiliyor ve doldurulması gereken formları otomatik olarak doldurabiliyor ve şifrenizin her koşulda ele geçirilmemesini garanti altına alıyor.

2. Güvenlik Ayarları

Hesaplarınızdaki güvenlik ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz. Instagram hesaplarınızdaki Ayarlar kısmı size istediğiniz şekilde bu hesaplarınızdaki verileri güvenli bir hale getirmek için yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınızda örneğin Instagram’da paylaşacağınız iletinin kimin tarafından görüleceğine, beğenileceğine ya da yorum yapılacağına siz karar verebiliyorsunuz. Bu durum hesabınız üzerinde kendi varlığınızı istediğiniz şekilde kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.

Instagram hack saldırıları önlenebilmesi için hesap ayarlarınızı ve güvenlik ayarlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

3.E-Posta-E-Mail

Instagram hack saldırıları gerçekleşirken hackerler e-posta adreslerinin hacklenmesi üzerinde çalışmalar yapmaktadırlar. E-postanızı ele geçirerek Instagram hesaplarınıza da ulaşabilirler. Bu nedenle e-posta adresinizi sürekli güncel tutup gizleyin, e-posta adresinizi kimseyle paylaşmayın.

4. Instagram Hack Saldırıları “Antivirüs” Koruma ile Önlebilir

Instagram hack saldırıları hackerlar tarafından Rat, Keylogger vs. gibi virüsler aracılığıyla da olabiliyor. Bu virüslerden korunabilmek için Instagram hesabınıza girdiğiniz bilgisayarınıza antivürüs programları kurmalısınız.

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılıyor Nasıl Önlemler Alabilirim?
4.5 (89.42%) 278 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Tacizleri Nasıl Şikâyet Edilir? başlıklı makalemizde instagram tacizleri ve instagram tacizleri şikayet etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube