Sosyal Medya,

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Resimlerin Paylaşım Sorunu
  • 2 Boomerang Uygulamasının Kullanılmaması
  • 3 Donma Sorunları
  • 4 Instagram 7.5
  • 5 Yeni Güncelleme
  • 6 Room

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

En sık güncellemeler yapan uygulamalardan iri olan Instagram yayınladığı güncellemelerle beraber artık yeni bir yüze de kavuşmaya başladı. Instagram’ın çok daha işlevsel hale gelmesini ve çok daha fazla özellik kazanmasını sağlayan güncellemelerin tam tersi kimi durumlarda sorunlara da neden olduğunu söylemek gerek. Özellikle güncellemelerle beraber sürekli sistemsel yeniliklerin yapılması Instagram’da kullanıcılarında sorunlar yaşamasına neden olabiliyor. Benzeri bir durum son güncellemeden sonrada yaşandı. Yayınlanan 9.7.5 sürümünden sonrada birçok sorun mesajı gelmeye başladı. Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar nelerdir bunlara bakalım.

Resimlerin Paylaşım Sorunu

Son güncellemeden sonra bazı kullanıcılardan gelen mesajlara göre resim paylaşımı sırasında donma ve çalıştırmayı durdurma hataları yaşanıyor. Bu sorunu çözebilmek için ise mutlaka güncellemeyi doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerek. Güncelleme bölümünde oluşan bir hata sorunun neden olabilir. En iyi çözüm uygulamayı silip bir daha güncellemek olacaktır.

Boomerang Uygulamasının Kullanılmaması

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar dan bir diğeri ise Boomerang uygulamasının kullanılamaması sorunu. Resimlerin hikayesi bölümünde kullanılan özelliğin hata vermesi ya da bu bölümde Boomerang bölümünün yer almaması sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda ise mutlaka güncelleme sürümünüzü kontrol edin. Güncel sürümünüz 9.7.5 değilse güncelleme tamamlanmamış demektir. Bu durumda güncellemeyi tamamlamanız için uygulama mağazanız üzerinden güncellemeyi kaldırıp yeniden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Donma Sorunları

Güncellemenin henüz yeni yayınlanmasından mı yoksa güncellemenin stabil olmamasından mı bilinmez ama özellikle Android kullanıcılarında güncelleme sonrasında donma sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunların ise mini güncellemelerle çözüleceği düşünülmekte.

Sürekli güncellemeler yayınlayarak sosyal medya uygulamaları arasında kalıcı bir yer edinmeyi başaran Instagram, son günlerde artık çok daha kapsamlı güncellemeler yayınlamaya başladı. Resimlerin hikayesi, zoom özelliği, yorum engeli özelliği gibi özelliklerle beraber son günlerde çok kapsamlı güncellemeler yayınlayan Instagram’ın tüm bu güncellemelerini almak için ise tek yapılması gereken resmi uygulama mağazası üzerinden uygulamayı güncellemek olacaktır. Android işletim sistemi üzerinden Google Play ile iOS işletim sistemleri üzerinden ise App Store ile güncelleme yapmanız gerekiyor.

Fakat özellikle App Store üzerinden yapılan güncellemelerde kimi durumlarda hata mesajlarıyla da karşılaşmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada iOS işletim sistemlerinde en çok yaşanan sorunlardan birisi de güncelleme sırasında kuruluyor olarak güncellemenin takılması. Peki, bu sorun nasıl çözülür? Daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için güncelleme kuruluyor kısmındayken telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Bu noktada telefonunuzdan kapatma tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. Ardından kapatma bölümünü kullanarak telefonunuzu kapatmanız gerekiyor.
  • Telefonu kapattıktan sonra ise 30 saniye süre boyunca bekleyip telefonunuzu yeniden açmanız gerekiyor.
  • Telefon yeniden başlatıldıktan sonra güncelleme işlemini bir kez daha denemeniz gerekli. Benzer bir sorun yaşarsanız telefonunuzu sıfırlama işlemini de deneyebilirsiniz.

Instagram 7.5

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar için en büyük adım geçtiğimiz günlerde atıldı. Uzun süredir yapılan çalışmalardan sonra Instagram için 7.5 sürümü yayınlandı. Yayınlanan bu sürüm neredeyse tüm Instagram işleyişinde değişiklikler yaptı. Özellikle kullanıcıların kare fotoğraf paylaşım zorunluluğu ortadan kaldırılınca 7.5 sürüm en dikkat çeken güncelleme sürümü oldu. Tüm bunlarla beraber arka planı yani işleyişi de değiştiren Instagram verdiği bu haberin yanı sıra bazı sorunları da beraberinde getirdi. Yeni güncelleme ile ortaya çıkan bu sorunlar ise kullanıcıların epey bir canını sıkmaya başladı. Söz konusu sorunların başında ise güncelleme sorunu geliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Meryem Uzerli Instagram

Daha önce 7.3 sürümü bulunan Instagram’ın 7.5 sürümüne geçiş aşamasında sorunlar yaşanıyor. Kullanıcıların gönderdikleri mesajlara göre uygulama marketlerde güncel gözükse dahi sürüm notlarında güncelleme gözükmüyor. Hatta yeni özelliklerde kullanılamıyor. Bu sorunun çözümü için ise birkaç farklı yöntem olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak kullanıcıların Instagram’ı silip yeniden yüklemesini gerekiyor. Silme işleminden sonra telefonunun yeniden başlatılması da önemli. Bunun yanında Instagram’a ait ön belleğin de temizlenmiş olması gerekiyor. Uygulamalar sekmesinden bu işlemi yapabiliyorsunuz. Eğer ki uygulama mağazasından da uygulamaya güncelleme yetkisi verdiyseniz sorununuz bu adımlar sonrasında çözülecektir. Yine en sağlam çözüm için baştan Instagram kurmakta yarar var. Zira artık son indireceğiniz Instagram uygulaması otomatik olarak en güncel sürüm olacaktır. Yani sorun kendiliğinden çözülecek.

Yeni Güncelleme

Instagram’a giriş yapan kullanıcılar yepyeni bir haberle karşılaştı. Zira Instagram’ın uzun süredir üzerinden çalışılan güncellemesi geldi. Genel olarak kullanıcıların Instagram hesapları otomatik olarak güncelleme işlemine tabi tutuldu. Fakat özellikle Android sürüm kullanıcıları için bazı arıza sorunları gelmeye başladı. Birçok kullanıcı bu yönde Instagram’a mesajlarda göndermeye başladı. Yaşanan sorunun nedeni ise kesin olarak bilinmiyor. Ama kesin olarak bilinen bir şey varsa o da özellikle Android kullanıcıların yeni güncelleme de bazı sorunlar yaşadığı kesin. Peki, bu sorun neden kaynaklanıyor?

Genel düşünceye göre sorun Room kullanımından kaynaklanıyor. Yani telefonunuzda harici bir işletim sistemi sürümü kullanıyorsanız yeni güncellemede bazı sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Öncelikle Room’un ne demek olduğunu açıklayalım. Bildiğiniz gibi tüm Android telefonlar belli bir Android sürümleriyle geliyor. Örnek vermek gerekirse Samsung S3 mini 4.1 sürümüyle geliyor.

Room

Yayıncılar yeni telefonlar için eski telefonların sistem güncellemesini de kapatabiliyor. Yani S3 mini için artık Android Kitkat ya da 5.0 Lolipop beklememek gerekiyor. Kullanıcıların bu sorunu çözmesi için bir yöntem de var. İşte bu yöntem Room. Yani kullanıcı harici olarak başka gruplar tarafından geliştirilmiş yeni Android sürümlerini telefonlarına yükleyebiliyor. Bu durumda da Instagram ve benzeri uygulamalar için uyum sorunları yaşanabiliyor. İşte yeni güncelleme için de bu şekilde Room kullanımı bazı sorunlar doğurdu. Ortaya çıkan bu sorunlar genelde resim görüntüleyememe ve sayfa açamama gibi olabiliyor. Sorunun çözümü içinse ya da kararlı başka bir Room sürümü kullanılması ya da ana işletim sistemine geri dönülmesi gerekiyor. Bu sayede güncellemeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Şuan için ise başka bir nedenden dolayı güncelleme sorunu yaşanmadığı da verilen bilgiler arasında.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar
4.1 (81%) 20 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram canlı yayın özelliği başlıklı makalemizde Canlı yayın güncellemesi, Go Insta ve Instagram Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube