Sosyal Medya,

Instagram Gönderi Planlama Servisi Duyuruldu

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Instagram Gönderi Planlama Aracı Nasıl Olacak ?

  • 1.1 Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya uygulaması Instagram bir eksikliğini daha kapatmaya hazırlanıyor. Instagram gönderi planlama servisi bugün itibariyle kullanıcılara duyuruldu. Ancak servis henüz bütün kullanıcılar için aktif değil.
  • 1.2 Instagram Gönderi Planlama Aracı

    • 1.2.0.1 Profesyoneller İçin Kolaylık Sağlayacak
   • 1.2.1 Gönderi Planlama Aracı Ücretli Mi ?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram Gönderi Planlama Aracı Nasıl Olacak ?

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya uygulaması Instagram bir eksikliğini daha kapatmaya hazırlanıyor. Instagram gönderi planlama servisi bugün itibariyle kullanıcılara duyuruldu. Ancak servis henüz bütün kullanıcılar için aktif değil.

Geçtiğimiz yılın en gözde sosyal medya platformu olan Instagram bu yıla da damga vurmaya başladı. Henüz yılın başındayken insanların ilgisini son görülme güncellemesiyle üzerine çeken uygulama şimdi de gönderi planlama aracını hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Instagram 700 milyon kullanıcısıyla internet dünyasının en büyük sosyal medya uygulamalarından biri. Daha önce son görülme ve gif özelliklerinin getirilmesiyle yıla iyi bir başlangıç yapan uygulama, artık diğer uygulamalara göre eksik kalan yanlarını daha hızlı kapatıyor.

Instagram Gönderi Planlama Aracı

Instagram gönderi planlama aracı uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen bir eklenti. Bu araç sayesinde artık işletme hesapları daha kolay bir şekilde yönetilebilecek. Instagram’ın diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha fazla zaman almasındaki en büyük etken olan gönderi planlayamama durumu artık sona erecek.

Sosyal medya uzmanlarının çok seveceği özellik, Twitter’ın birden fazla hesap için birden fazla gönderiyi planlama imkanı tanıyan Tweetdeck servisine benzer bir özellikte olacak. Daha önce fotoğraf ve video postu planlama için kullanılan suit programları da böylelikle tarihe karışmış olacaklar.

Profesyoneller İçin Kolaylık Sağlayacak

Önceki yıllarda sosyal medya uzmanlarının canını en fazla sıkan konulardan biri Instagram’da paylaşılacak postların zamanlamasının ayarlanamamasıydı. Ancak yeni gelecek planlama aracı sayesinde artık profesyoneller Instagram gönderilerini planlayabilecekler.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hayvanlara Destek İçin Instagram Sanal Mağaza

Şu an için yalnızca Instagram işletme hesapları için geçerli olan planlama aracı normal kullanıcılar için 2019 yılına doğru hizmete girebilir. Normal kullanıcılar için daha erken piyasaya sürülecek bir planlama aracı beklenmiyor.

Gönderi Planlama Aracı Ücretli Mi ?

Instagram gönderi planlama aracının kullanılabilmesi için ücretli servislere üye olunması gerekiyor. Gönderilerinizi planlayabilmek için, Instagram’ın işletme hesapları için kurduğu, Instagram Partner servisi veya Facebook Marketing Ortağı servisine abone olmanız gerekiyor.

Bu servislerin abonelikleri ne yazık ki ücretli durumda. İlerleyen zamanlarda işletmelerin yanı sıra normal kullanıcılar için de geçerli olması beklenen planlama aracının ücretsiz olarak hizmet vermesi ihtimaller dahilinde gibi görünüyor.

 

 

Instagram Gönderi Planlama Servisi Duyuruldu
4.4 (88.06%) 72 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram’da Hikaye Reklamı Verme başlıklı makalemizde Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube