Sosyal Medya,

Instagram Fotoğraflarının Facebook Hesabında Görünmeme Sorunu

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medya uygulamaları arasında bağlantı kurmak sosyal medyada takipçi kazanmaktan daha fazla kişiye ulaşmak gibi birçok konuya etki ediyor. Bu durum Instagram uygulaması için çok daha fazla ön plana çıkmakta Instagram Fotoğraflarının etkisi yadsınamaz… Zira Instagram hesabınızı Facebook veya başka sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak yaptığınız paylaşımların diğer sosyal medya hesaplarında yer alan kullanıcılar tarafından da görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu noktada yapmanız gereken ise doğrudan Instagram hesabınız üzerinden diğer sosyal medya hesapları ile bağlantı kurmak. Ardından yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarına da otomatik olarak gönderiliyor.

Bu noktaya kadar aslında yapılması gereken işlemler basit. Fakat bazı durumlarda sosyal medya hesaplarınız arasında bağlantı kurmuş olsanız da yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarınızda görüntülenmiyor. Instagram Fotoğraflarının bağlantısını siz görseniz bile arkadaşlarınız göremiyor. Bu sorun genelde Facebook ve Instagram bağlantısı arasında yaşanmakta.

Aslında bu duruma bir sorun demekte yanlış olur. Zira belli ayarlamaları yaparak bu durumu çözebiliyorsunuz. Bu ayarlamalar neler ve nasıl yapılır? Daha detaylı anlatalım.

  • Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız ve paylaşımlarınızı yalnızca siz görebiliyorsanız bu durumda paylaşım ayarlarında görünürlük ayarları “yalnızca ben” şeklinde ayarlı olabilir. Öncelikle bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor.
  • Bunun için Facebook sayfanıza giriş yapmalısınız. Ardından ise Facebook sayfasından sağ kısımda yer alan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra “gizlilik” kısmına girmeniz gerekmekte. Gizlilik kısmından ise “paylaştıklarımı kimler görebilir” kısmına gelip buradan “düzenle” sekmesini kullanmanız ve paylaşımlarınızı arkadaşlarım görebilir şeklinde değiştirmeniz gerekiyor. Bu ayarlardan sonra paylaşımlarınız görüntülenmiş olacaktır.

https://www.instatakipci.com/blog/

Instagram Fotoğraflarının Facebook Hesabında Görünmeme Sorunu
4.5 (90.42%) 336 votes

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Özgecan İçin Paylaşımlar Yaptı Oda Kadın Cinayetinin Kurbanı Oldu


Bir önceki yazımız olan Instagram’da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Şikayet Edilir? başlıklı makalemizde instagram, Instagram Topluluk Kuralları ve Instagram Yorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube