Sosyal Medya,

Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir?

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram ve Facebook birbirinden ayrılmayan iki sosyal ağ devi olarak düşünülüyor. Gerçekten paylaşım yaparken iki ağda birden yapmak sizin için büyük bir kolaylık sağlıyor olabilir. Daha önceden Facebook üzerinden Instagram bağlantısını kesme konusuna açıklık getirmiştik. Bir başka soru işareti ise Instagram’a kayıt olunurken Facebook ile devam et seçeneğini seçip iki hesabı entegre şekilde kullanan kullanıcılar için gündeme geliyor. Buna Instagram Facebook Entegrasyonu deniyor. 

Instagram ve Facebook hesapları birbirine bağlıysa bunu ayırma konusunu biraz menü gezerek kendiniz bulabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız aşağıdaki ayrıntılı anlatımı uygulayarak IInstagram Facebook Entegrasyonu nu kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu sizin için paylaşımların tek kanaldan yapılmasına neden olacaktır. Aynı şekilde son güncellemeyle beraber mesajları aynı hesaptan okuyabilme, etkileşimleri tek sayfa yönetiminden görüp inceleyebilme özelliğini yitireceksiniz.

Dolayısıyla hem bireysel, hem de kitlelere hitap eden bir hesabınız varsa kitlesel olarak ilgilendiğiniz Instagram hesabınızı Facebook ile entegre etmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki bireysel hesaplar için bu tamamıyla opsiyonel bir seçenek olarak düşünülebilir.

Instagram Üzerinden Facebook Bağlantısını Kaldırma

Instagram’a giriş yaptıktan hemen sonra birkaç adımda Instagram Facebook Entegrasyonu nu kopartabilirsiniz. Tek paylaşımın iki sosyal ağdan farklı kullanıcılara erişmesi sizin için şu sıralar mantıklı gelmiyorsa bu işlemi uyguladıktan sonra rahatlayacaksınız. İki alanda da ayrı paylaşımlar yapabilmek mümkün olacakken, ancak gönderileri paylaş dedikten sonra farklı sosyal ağlara aktarabileceksiniz.

  • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra hemen sağ üst köşede bir ayar butonu göreceksiniz.
  • Bu üç nokta şeklinde olan buton size profil sayfanızda çıkacaktır.
  • Üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar bölümüne giriniz.
  • Ayarlar içerisinde ise Bağlantılı Hesaplar kısmına tıklayarak menünün açılmasını sağlayınız.
  • Açılan sayfada karşınıza tanıdığınız ve bildiğiniz birçok sosyal ağın ismi çıkacaktır.
  • Aralarında Facebook yazan bu sosyal ağlardan Facebook bağlantısını kaldırmak istediğimiz için üzerine tıklayarak özel menünün açılmasını sağlamak gerekiyor.
  • Facebook üzerine tıkladığımız vakit bağlı olan hesabın tercihleri önümüze sıralanacak. Burada hesabı gizleme tarzında farklı ayrıntılı ayarlara ulaşabilirsiniz.
  • Sayfanın en altında ise Bağlantıyı Kaldır seçeneği bulunuyor. Buna tıklayarak Instagram ve Facebook bağlantısını kaldırmak mümkün olmaktadır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hande Erçel’den Veda Paylaşımı

https://www.instatakipci.com/

Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir?
4.5 (89.89%) 368 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Hesabım Engellendi Instagram Hesabımı Nasıl Geri Açarım? başlıklı makalemizde engellenen Instagram hesabı, Instagram hesabını geri açmak ve Instagramda hesabım engellenirse ne yapabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube